Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Kā neaizmigt Jāņu naktī? Šis jautājums, iespējams, nodarbina prātu vairāk nekā prātošana par to, kā saulgriežos atrast papardes ziedu. Ārste un naksnīgo profesiju pārstāvji iesaka, ko darīt, lai nenogulētu gada svarīgāko nakti.

Kaspars Ieviņš, kurš daudzus gadus sargājis tirdzniecības centrus, bet nu uzdienējies līdz Latvijas Nacionālās bibliotēkas apsardzes priekšnieka amatam, iesaka svinēt aktīvi, pirms nakts nesaēsties un nepārspīlēt ar kafijas dzeršanu. Kaspara pieredze liecina, ka grūtāk “nenolūzt” ir tieši nakts stundās, krīzes situācijās, lai neaizmigtu, krīt pie Gaismas pils grīdas un veic atspiešanās vingrinājumus.

Kaspars Ieviņš
Gaismas pils galvenais apsargs

Kafija ir kaitīga veselībai. Vairāk par divām tasītēm naktī nedrīkst! Var mazgāt rokas aukstā ūdenī, tā ķermenis ātri atdziest. Līdz ar to ķermenis pretojas, viņam vajag sevi sasildīt, tā miegs pazūd. Galvenais neēst kārtīgas vakariņas uz nakti. Tad gan nāk miegs. Pirms nakts vislabāk ir ēst olbaltumvielas – rieksti ir vislabākais! Tie dod enerģiju, tā var noturēties! Ja nāk miegs, var apmānīt smadzenes ar košļājamās gumijas gremošanu.

Andris Alviķis, Arnis Veisbārdis, Artūrs Uškāns un Mārcis Kalniņš – pieredzējuši mūziķi, kuri apvienojušies grupā “Ducele”. Ar debijas albumu “Tā viš’ i”, kurā piedāvā tautasdziesmas īpašā apdarē, sevi skaļi piesaka daudzām svinamām un nesvinamām dienām, līdz ar to daudziem koncertiem un negulētām naktīm.

“Agrāk man palīdzēja saglabāt tonusu šmakovka, kad devos uz Latgali, bet pirms 12 gadiem atteicos no šādiem atspirdzinošajiem dzērieniem. Tagad ir citi atspirdzinošie dzērieni, piemēram, kafija. Bet galvenais ir kompānija: ja esi kopā ar jautriem cilvēkiem vai, kā šajā gadījumā, muzikantu grupā, neaizmigt palīdz jautri pastāsti un anekdotes,” skaidro grupas “Ducele” dalībnieks Arnis Veisbārdis.

Savukārt cits apvienības biedrs – Mārcis Kalniņš – uzskata, ka miegs Jāņu naktī ir jānopelna. Proti, jāatrod, ar ko gulēt. Tomēr tas ir apburtais loks: ja esi atradis partneri, nekāda gulēšana nesanāks.

“Tā pēc Jāņiem ar to partneri nesanāk gulēt pat cētras naktis,” smej Mārcis Kalniņš.

Ārstniecības iestādes “Veselības centrs 4” ģimenes ārste Elita Adijāne miegainību Jāņu naktī saista ar miegainību ikdienā, ar ko visbiežāk sirgst gados jauni cilvēki.

“Tā ir nepietiekoša izgulēšanās, nepietiekošs vitamīnu trūkums, nepietiekoši un nesabalansēti uzņemta pārtika. Bieži pie vainas, īpaši Latvijā, ir D vitamīna deficīts, kas dara hronisku nogurumu un miegainību,” miegainības iemeslus skaidro daktere E. Adijāne.

Lai cīnītos ar miegainību ikdienā, ārste iesaka apmeklēt ārstu, bet Jāņu naktī labākās zāles pret miegu ir nosnaušanās dienā.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl