Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Londona, Stambula, Singapūra, Tokija – latvietis ar velosipēdu četru gadu laikā apceļojis pusi pasaules, mērojot apmēram 32 000 kilometru garu maršrutu. Ainavu arhitekta Aigara Lauža piedzīvojums noslēdzies augusta sākumā viņa mājās Smiltenes novada Zeltiņos.

Aigars Lauzis nav profesionāls velobraucējs, bet gan ainavu arhitekts. Ar velobraukšanu nodarbojas viņa brālis. Sešus gadus Aigars strādājis Londonā, līdz nolēmis pamest ikdienas rutīnu un doties uz austrumiem.

“Es, protams, nebiju domājis, ka aizbraukšu no Londonas līdz Tokijai. Varbūt dziļos sapņos, ko tādu varēju iedomāties.”

Pirmais pieturpunkts, kas kalpoja arī kā spēju pārbaudījums – Stambula. Tur nokļuvis vien 45 dienu laikā, ziemu nostrādājis un devies tālāk, sasniegt savu nākamo mērķi – Indiju. Eiropa caurbraukta, tērējot vien piecus eiro dienā, jo nevienu reizi nenācās maksāt par naktsmājām. Palicis pie draugiem, paziņām vai teltī.

Par naktsmājām nebija maksājis līdz pat Dubaijai. Turcijā iemācījies arī spēlēt bungas, kas nodrošināja papildu ienākumus. Vairākās valstīs arī piestrādājis, un brīžiem nācies pārvietoties ar cita veida transportu – kuģiem, vilcienu, arī lidmašīnu.

Velobraukšana bijusi gluži kā darbs – vidēji 8 stundas dienā, ar kafijas pauzēm. Spēki pietiktu arī Amerikas sasniegšanai, tad būtu apceļojis visu pasauli, taču tāds nebija Aigara mērķis.

“Tie četri gadi bija punkts uz “i”, lai atklātu sevi, garīgumu, saprastu, ko es gribu ēst, kā es gribu dzīvot. Saprastu, kas ir domāts man, atmetot nost visu, kam esmu pieradināts.”

Atpakaļceļā mērojis garu ceļu ar vilcienu līdz Maskavai, tad ceļojuma pēdējos kilometrus atkal minot velosipēda pedāļus. Kartē maršruts Maskava-Rīga nu izskatās niecīgs, to paveicis piecās dienās.

“Kad braucu mājās, saule likās pazīstamāka, jo saule tiešām ir atšķirīga dažādās klimata joslās. Tad sāka smaržot priedes un priežu sveķi. Protams, ka emocionāli. Iebrauc Latvijā, brauc caur lauku ceļu, un redzi uzrakstu “kafejnīca”, un ej iekšā.”

Turpmākie plāni – pusgadu padzīvot Latvijā, pusgadu ārzemēs, pilnveidojot sevi profesionālajā jomā. Ceļojums palīdzējis arī atklāt radošas biznesa idejas.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl