Nebūtu pirmo kāzu, nebūtu arī otro jeb stāsts par precēšanos divreiz ar vienu un to pašu cilvēku!

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

0 Komentāru

Netipiski, bet tomēr arī tā var. “Bez Tabu” tiekas ar pāri, kuri vēlreiz kāzas svin pēc desmit gadu kopdzīves. Turklāt netipiski, – idejas autors ir vīrietis. Sievai tas bijis pamatīgs pārsteigums. Savā divu kāzu piedzīvojumā dalās žurnāla un portāla “Četras sezonas” redaktore un pavārgrāmatu autore Signe Meirāne un viņas vīrs, kurš viņu divreiz bildinājis un divreiz apprecējis, Armands Meirāns. 

Nebūtu pirmo kāzu, nebūtu arī otro, bet otrajām ir pavisam cita nozīme, atklāj žurnāla un portāla “Četras sezonas” redaktore un pavārgrāmatu autore Signe Meirāne. Viņa ar savu vīru, “Četru sezonas” radošo direktoru Armandu jāvārdu viens otram teikuši divas reizes. Otrais bildinājums sekojis pēc laulībā kopā nodzīvotiem desmit gadiem.

Stāsta Signe Meirāne: “Es nedomāju, ka mēs taisīsim vēl vienas kāzas. Armands īsi pirms mūsu desmitās kāzu jubilejas mani pārsteidza, uzdāvināja vēl vienu saderināšanās gredzenu un pateica, ka viņš grib mani vēlreiz precēt.”

Foto no pirmajām kāzām:

Tas bijis absolūti negaidīti. Signe atzīst, ka viņai patiešām patīk rīkot svētkus, šoreiz tā tiešām bijusi tikai un vienīgi vīra Armanda ideja.

Armands: “Man vienkārši tā salikās. Man gribējās vēlreiz to visu izdzīvot un pierādīt sev, Signei, ka mēs esam spēcīgs pāris, ka mīlam viens otru. Vēlreiz nobāzēt to spēcīgo sajūtu, ka mēs esam ģimene.”

Nenoliedzami, – liels dzinulis bija desmit gadu ilgusī ikdienas rutīna, kas abiem plecu pie pleca arī strādājot, nodzēš daļu romantikas. Tāpēc otrās kāzas bijušas mazāk citiem, vairāk tieši sev. Tāpēc savienību noslēguši vēlreiz citā kvalitātē, bez naivuma, bez tām rozā brillēm, kas bijušas pirmajā reizē.

Otrās kāzas bija tieši tādas, kādām kāzām jābūt, kā Signe un Armands smej, pēc pilnas programmas.

Ok, mēs nebraucām pa tiltiem, nesitām šķīvi, negulējām atsevišķi pirms kāzām. Bet viss pārējais bija kā īstās kāzās,” stāsta Signe un Armands viens otru papildinot.

Arī ceremonija baznīcā bija precīzi tāda, kādai kāzās jābūt, vienīgi jaunus laulību gredzenus abi nemija. Tiesa, pirms ceremonijas bijušas ilgas un garas pārrunas ar mācītāju, kurš vēlējies no pāra sadzirdēt pamatojumu kāzu ceremonijai jau desmit gadu precētam pārim.
Signe

“Mācītājs, teica, ka, ja gribam ballīti, to taču varam arī bez ceremonijas. Bet mēs negribējām tikai ballīti. Tā arī nebija laulību zvēresta atjaunošana. Mēs gribējām vēlreiz salaulāties.”

Signei un Armandam ir divas meitas, un tieši viņu dēļ kāzas bijušas divtik emocionālas, lai arī Signe bija nosolījusies ceremonijas laikā neraudāt, tomēr, kad vecākā meita sākusi raudāt, arī Signei emociju slūžas nākušas vaļā. Signe un Armands ir cieši pārliecināti, ka meitām tas bijis neaizmirstams piedzīvojums. Signe smejot teic, ka meitām paveicies, viņai tagad ir divas kāzu kleitas, ko meitas varēs mantot. Otrās kāzas abi sauc par fundamentālu savas dzīves notikumu, ar ko stiprinājuši savu attiecību pamatu. Notikums, kas piedevis dzīvei jaunu garšu. Lai arī pirmās kāzas bijušas tieši tādas, kādas tās vēlējušies, otrās vairāk varējuši izbaudīt. Ilgāk dejojuši, ēduši piecas kūkas, otrā rītā ar viesiem kopā gatavojuši brokastis. Ar gadiem cilvēks laikam iemācās izbaudīt dzīvi, viedi noteic abi Meirāni, godīgi atzīstot, ka trešo kāzu gan nebūs. Toties draugiem sola svinēt kāzu jubilejas, jo abiem patiešām patīk rīkot svētkus, svinēt un baudīt tos.

Foto

0 Komentāru