Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

21 komentārs

Īsi pirms došanās uz olimpiskajām spēlēm Phjončhanā skeletona treneris Dainis Dukurs piekrita iepazīstināt “Bez Tabu” skatītājus ar skeletonista ekipējumu. Tomasa Dukura naglenes, Martina Dukura Vankūveras olimpisko spēļu sacensību krekls, un daudzi citi piemēri rubrikā “Bez Tabu”: Ziemas sporta ceļvedis!

Skeletonista Tomasa Dukura kamanas sver 31 kg, Martina esot vēl smagākas, jo noteikumi paredz, ka skeletona un sportista kopējais svars nedrīkst pārsniegt 115 kg, sievietēm šī norma ir 92 kg.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Katrai skeletona slidai ar vienu skrūvi var mainīt kopējo izliekumu jeb kofu. Ja slida ir vairāk izliekta, mazāks ir tās saķeres laukums ar ledu. Tas nozīmē, ka sportistam var sanākt ātrāks brauciens, bet skeletons ir grūtāk vadāms.

Apmēram stundu pirms starta pats sportists veic izvēli, ar kādu slidas izliekumu doties trasē. Izvērtējot ledus kvalitāti, laikapstākļus, trases sarežģītību un savas spējas.

Dainis Dukurs

Dainis Dukurs
skeletona treneris

Jaunie sportisti parasti brauc tādā pozīcijā, lai varētu vairāk redzēt. Pieredzējušie sportisti vairāk notic sev, savai informācijai, kuru lasa ar savu ķermeni, jo tā var sasniegt lielāku ātrumu, aerodinamikas dēļ.

To ne visi ir spējīgi realizēt.

Vistleras bobsleja, kamaniņu un skeletona trase esot straujākā, tajā skeletonists pārsniedz 140 km/h ātrumu. Starta ieskrējiena garums, atkarībā no trases, ir 30 – 40 metri. Starta ieskrējiens ir ļoti svarīgs, bet arī sarežģīts, jo tas jādara ļoti neērtā pozā.

“Pareizs atspēriens ir ar ārējo kāju, un vienā brīdī skeletons tiek atlaists vaļā, jo kreisā roka jāpārnes uz labo pusi,” skeletonistu grūto uzdevumu trasē komentē Dainis Dukurs. Katram sportistam esot izstrādāta sava lēciena tehnika, vienas pareizās receptes neesot.

TOP komentāri

 • bauris
 • Anda zahovska
  +2 +1 -1

  Anda zahovska

  Izcelaties ar rupjiibu,laikam citu neko neprotiet.Neviena valsts,iznemot Krieviju,nesmejaas par Dukuriem,bet vinus uzskata kaa stiprus konkurentus.
 • Liāna Zarina
  +1 +1 0

  Liāna Zarina

  Lai veicas un veiksmīgu turpinājumu. Cilvēki ar Lielo burtu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl