Nazis slepkavībām? Internetveikals tirgo auksto ieroci ar “bīstamu” nosaukumu

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

4 komentāri

Pandēmijas laikā internetveikali savairojušies kā sēnes rudenī pēc lietus. Līdz ar to arī pircēju interneta vidē kļuvis krietni vien vairāk. Un daļa pamanījusi kādu savā ziņā bīstamu preci, turklāt tā tiek tirgota ar visai apšaubāmu nosaukumu.

Internetā atrodams lērums nažu ar dažnedažādiem asmeņiem un arī to izmantošanas veidiem. Tomēr citu vidū izceļas kāds Latvijas veikala piedāvājums – tērauda nazis medībām, tūrismam un… slepkavībām.

Tieši naža nosaukums internetveikalā “labocenuveikals.lv” arī pievērsis “Bez Tabu” skatītāju uzmanību, jautājot, vai tiešām šāda aukstā ieroča tirgošana ir pieļaujama.

Vai tas ir priekšlaicīgs 1. aprīļa joks, vai arī tirgotājs ir vairāk nekā nopietns un zina, kā šo nazi izmantot? To “Bez Tabu” devās noskaidrot veikalā, kas atrodas Rīgā.

veikala pārdevēja

Bez Tabu: Meklēju nazi slepkavībām.

Mums priekšniecība teica, ka tas labi noderot.

Bez Tabu: Labi noderot?

Tiešām nemācēšu pateikt, kāpēc tāds nosaukums.

Valsts policija norāda, ka Latvijā nažus tirgot nav aizliegts. Savukārt, ja pievēršas konkrētā naža nosaukumam, tad likumsargi nevienu par radošumu(?) saukt pie atbildības negrasās. Tiesa gan, informācija zināšanai tomēr esot nodota attiecīgajiem Valsts policijas darbiniekiem.

Veikala pārdevēja nespēj izskaidrot, kāpēc nazim piešķirts tieši šāds nosaukums. Esot jāsazinās ar augstākstāvošu veikala pārstāvi.

veikala runasvīrs

Vai tad medības nav slepkavība? Tas pats jau vien ir. Citi to sauc par medībām. Citi to sauc par slepkavību.

Bez Tabu: Jūs nemulsina, ka nosaukumā tiek izmantots vārds “slepkavība”?

Nekur jau nebija minēts, ka tas ir cilvēkiem. Un tas tā arī nav domāts. Tas vienkārši ir no tulkojuma, automātiski pārtulkots. Un nav pievērsta uzmanība, tāpēc tas tā arī ir.

Pieredzes bagātais reklāmas industrijas eksperts Ēriks Stendzenieks šajā gadījumā neko aizliedzošu vai neētisku nesaskata. Gluži pretēji – mudina tirgotājus būt īpaši radošiem.

Ēriks Stendzenieks
reklāmas speciālists

To pasaka viens cilvēks, un tas izklausās ģeniāli. Un to pasaka kāds cits bez pārliecības, un tas izskatās debili un sodāmi. Melnais humors Latvijā ir lieta, kas brīžiem pietrūkst. Provocējiet sevi vairāk, kutiniet savas smadzenes. Nostādiet pretējas lietas neparastās kombinācijās un priecājieties par tām dzirkstelēm, ko šīs lietas, sastopoties, no sevis izšķiļ.

Sižeta tapšanas dienā naža nosaukums tika nomainīts. Taisnības labad jāsaka gan, ka arī tas raisa dažādu viedokļu apmaiņu, proti, tagad naža nosaukums ir šāds: Nazis medībām, tūrismam un izslēgšanai(?).

Lai arī Valsts policija neiebilst šādai vārda “slepkavība” izmantošanai, pretējās domās gan ir Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), kas notiekošo nemaz neuzskata par radošumu un mudina tirgotāju mainīt preces nosaukumu, atstājot tikai vārdus “medībām” un “tūrismam”.
4 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Latvijā "pazaudē" pat pusmiljonu kilometru! Notinot nobraukumu, "iesmērē" no ārzemēm ievestus auto

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Banānu cena uz pusi zemāka par pašizmaksu! "Banānu karā" "Lidl" konkurenti izmisīgi cenšas nezaudēt pircējus

"Kā cilvēks var tā "salabot" apavus?!" Dobelnieci pārsteidz darbnīcas meistara veikums

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

"Mēs esam tādās krustcelēs, ka nezinām, ko vairs darīt!" Austrālijas pilsonim liedz vakcināciju Latvijā

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!