“Muzikants ir dzīvs tik ilgi, kamēr skan viņa dziesmas!” Izdots albums Mārtiņa Freimaņa piemiņai

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

3 komentāri

Mūziķa Mārtiņa Freimaņa piemiņai izdots dziesmu albums ar viņa populārākajām dziesmām dažādu Latvijas mākslinieku izpildījumā.

Mūžībā aizgājušā dzejnieka un mūziķa Mārtiņa Freimaņa draugi atskārtuši, ka Freimja skandinātās un iemīļotās dziesmas pagaisušas no aprites. Vēlēdamies tās vēlreiz izcelt slavas saulītē, mūzikas izdevējs Guntars Račs apņēmīgi zvanījis daudziem Latvijas dziedātājiem, lai sniegtu iespēju piedalīties aizgājušā drauga mūzikas albuma tapšanā.

Uzrunāti daudz un dažādi mākslinieki. Lielākā daļa no tiem uzreiz teikuši, ka vēlas piedalīties, citi savu dalību atteikuši, stāstot, ka Freimi nav pazinuši, tāpēc būšot grūti dziesmas izdziedāt. Lai vai kā, latviešu mūzikas izdevējs Guntars Račs ir pārliecības pilns, ka neviens nekad nespēs aizstāt oriģinālu, tomēr esot lieliski, ka ir iespēja par lielisko mūziķi atgādināt.

“Muzikants ir dzīvs tik ilgi, kamēr skan viņa dziesmas,” uzskata Račs. Māksliniekiem sniegta pilnīga izvēles brīvība Freimja dziesmas ierakstīt pēc savas patikas. Liela ažiotāža izvērtusies par grupas “Refleksija” sniegumu pazīstamajai dziesmai “Bet maijpuķītēm jāpaliek”, kura šova “X-Faktors” uzvarētāja Artura Gruzdiņa izpildījumā itin nemaz neatgādina oriģinālu.

Arturs Gruzdiņš
Grupas “Refleksija” dalībnieks

“Mēs negaidījām, ka būs tāda ažiotāža. Mums ir milzīgs gods, ka mums, tādiem lauku čaļiem, piedāvāja piedalīties. Tā ir liela uzticēšanās.”

Tāpat Freimaņa uzticamais draugs Lauris Reiniks kopā ar māsu Rūtu Reiniku iedziedājuši dziesmu, kura Laurim ļāvusi atgriezties pagātnē un sajūtās, kuras piedzīvotas kopā ar Freimani.

Lauris Reiniks
mūziķis

“Es nokļuvu atpakaļ tajā laikā, kad gājām kopā uz klubiem, skanēja šī dziesma un man likās, ka debesis ir zilākas un zāle zaļāka. Tā dziesma mani aiznesa atpakaļ un īpaši aizkustināja.”

Pasākumā viesi nebaudīja Freimaņa iecienīto “Melno balzamu”, bet gan vīnu un uzkodas. Tāpat sniegta iespēja ielūkoties topošajā grāmatā par Mārtiņu, kurā būšot atrodami līdz šim nezināmi fakti par vīrieša dzīvi.

Grāmatas atvēršanas svētki notiks 28. augustā. Tas tiks atzīmēts ar vērienīgu Mārtiņa draugu koncertu Jūrmalā, kam sekos koncerti arī citviet Latvijā.

Foto

3 komentāri