“Mūsu narkotikas” – pensionāru pāris krīt azartā un īsā laikā sakrāj 120 koalas lācīšu! 

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

6 komentāri

“Visi gatavojas simtgadei, mēs krājam simts koalas lācīšus. Jūs zināt, ka Latvijā koalas lācīšus ir grūti nopirkt, mums tagad ir simt divdesmit. Ļoti skaisti lācīši, tikai koalas, neviena cita lācīša nav.” Citāts no zvana, kuru saņēma raidījums “Bez Tabu”, pats zvanītājs sevi iepazīstināja kā “pensionāru pāri no Rīgas”. “Bez Tabu” tiešām pārliecinājās, ka rotaļlietu veikalos nemaz tik vienkārši koalas lācīti atrast nevar, tāpēc devās interesanto kolekciju aplūkot. 

Tikai nepilnu trīs gadu laikā nelielo istabiņu Rīgas centra dzīvoklī piepildījuši simt divdesmit koalas lācīšu. Pensionāru pāris Tomass un Janīna par tiem stāstīja ar patiesu smaidu un lepnumu, turklāt ievērojamā kolekcija tapusi tāpat vien, prieka pēc. “Sākām domāt, kurš bija pirmais lācītis un kāpēc, bet nevaram to pateikt, kā iesākām to darīt, tā katru rītu devāmies uz lietoto apģērbu veikaliem,” tā par savu interesanto hobiju iesāka Tomass.

Tomass un Janīna atzina, ka gluži vienkārši krituši azartā, jo sapratuši, ka koalas lācīši veikalos ir liels retums. Turklāt visas mīkstās rotaļlietas ir pašu pirktas, pārsvarā galvaspilsētā, bet neliela daļa arī citviet Latvijā un ārzemēs. Savu aizraušanos salīdzināja ar narkotikām, jo neesot bijis miera ne mirkļa, brīvdienās ar sabiedrisko transportu izbraukājuši visus Rīgas mikrorajonus, meklējot koalas lācīšus, un esot bijušas dienas, kad mājās jābrauc tukšām rokām.

Janīna un Tomass
krāj koalas lācīšus

“Ieeju veikalā, un es jau redzu, ka mūsu pelēkais sēž plauktā. Citreiz ir trīs lācīši, braucam mājās ar lielu prieku, jo ļoti laba diena bijusi, paveicies.”

No sākuma plānojuši gaidīt, kad lācīšu skaits sasniegs apaļus simt piecdesmit, taču gluži vienkārši tos vairs nevar atrast, iespējams, ka visus jau ir nopirkuši. Abi sapratuši, ka ir laiks no ievērojamās kolekcijas šķirties un labprāt lācīšus atdotu kādam bērnu namam.

Tāpēc arī uzrunājuši raidījumu “Bez Tabu”, jo abiem pelēkie pūkaiņi ir ļoti mīļi, un vēlas atrast tiem kārtīgas mājas, lai koalas lācīši turpinātu priecēt citus vēl daudzus gadus. Ja par ēdienu saka, ka tas gatavots ar mīlestību, tad šī kolekcija noteikti ir tapusi ar mīlestību.

Raidījums “Bez Tabu” aicina skatītājus rakstīt uz e-pastu [email protected] vai arī raidījuma “Bez Tabu” Facebook lapā, ja ir radušās idejas, kam patiešām noderētu šāda dāvana, lai tas būtu jēgpilns un kopā labi padarīts darbiņš!

Foto

6 komentāri