“Mmmm, garšo pēc vasaras!” Dūlas un blogeres Katrīnas Puriņas-Libertes meitas mammai maltīti gatavo kopā ar šefpavāru Zommeru

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

Pievienot komentāru

Beatrise un Šarlote ir māsas, un šodien viņas pārsteiguma maltīti gatavos savai mammai dūlai, topošai ārstei un blogerei Katrīnai Puriņai-Libertei. Palīdzēs meitenēm šefpavārs Raimonds Zommers. Zinot, ka ģimenē ikdienā nelieto uzturā piena produktus un olas, tad šefpavārs nolēmis sarūpēt zemeņu saldo zupu un lasi ar sevičes marinādi, ko pasniegs ar sparģeļiem un biešu lapām.

Meitenes apsien priekšautus, nomazgā rokas, zemenes, biešu lapas un tver pēc nažiem. Paveicies, ka šefpavārs blakus, jo viņš ierāda, kā pareizi lietot nazi, lai virtuvē negūtu traumu.

Šarlote sarūpē sagataves desertam. Tas nav grūts darbs, jo zemenēm jānogriež lapiņas un jāsagriež četrās daļās, lai vieglāk sablendēt. Tikmēr Beatrisei ticis drusku grūtāks darbiņš – viņa  tīra sīpolus, sagriež tos sīki, tāpat nomizo rabarberus un sagriež mazos gabaliņos. Tas kalpos par pamatu sevičes marinādei. Vēlāk tai pievienos sīki sagrieztu čili un citrusu sulu, kas ļaus ļoti ātri iemarinēt svaigo lasi. Bet līdz tam vēl tiksim, jo Raimonds vēlas uzzināt, kāda ir meiteņu mamma.

Beatrise
Katrīnas vecākā meita

Mēs gatavojam mūsu mammai. Mūsu mamma ir forša, viņai patīk runāties, būt kopā ar mums darīt visādas foršas lietas kopā ar mums.

Jaunākā meita Šarlote norāda, ka mamma ir stilīga. Tikmēr Katrīna slavē savas meitas.

 

Katrīna Puriņa-Liberte
topošā ārste, divu meitu mamma

Viņas ir manas meitas, viņas man ir viss, viņas ir manas pērles, mans dārgums. Es viņas ļoti, ļoti mīlu.

 

Meitenes atklāj, ka mamma šobrīd ir ļoti aizņemta ar mācību procesu, jo tuvojas noslēgumam grūts un smags mammas dzīves posms. Katrīna kļūs par ārsti.

 

Katrīna Puriņa- Liberte
topošā ārste

Es domāju, ka manas medicīnas studijas ir diezgan traumējušas viņas. Viņas redz, ka es visu laiku mācos, cik tas ir smagi un grūti. Iespējams, tāpēc viņas ir pārdomājušas un vairs pašas negrib kļūt par ārstēm.

 

Toties, atklājot savas izvēles, gan Šarlotē, gan Beatrisē jaušama stingra pārliecība.

Beatrise
Katrīnas vecākā meita

Es jau esmu uztaisījusi savu dzīves plānu. Es būšu modele, aktrise, blogere kā mamma.

Šarlote
Katrīnas jaunākā meita

Es būšu aktrise. Māsa gan labāk māk tēlot, bet es mēģinu.

Šarlote sagrieztajām zemenēm pielej apelsīnu sulu un pieliek trīs pamatīgas karotes cukura un sablendē. Zemeņu zupu ielej bļodiņās, dekorē ar zemenēm un cukura vati.

Katrīnas meitas ir ļoti noslogotas, katrai ir savas ārpus skolas nodarbes, piemēram, Šarlotei tas ir balets, viņa apgūst arī franču valodu. Beatrise nopietni apgūst klavierspēli, aizraujas arī sportu un zīmēšanu.

Protams, ka neiztrūkst arī māsu strīdu. Šarlote domā, ka māsa viņu kacina, kamēr Beatrise norāda vien to, ka viņa dzīvo savu dzīvi.  Katrīna atklāj, ka šobrīd esot vieglāk, bet līdz brīdim, kad meitenes uzsākušas skolas gaitas, strīdi esot bijuši neizbēgami, varētu pat teikt, ka viņu mājas ikdiena. Šo māsu strīdu posmu palīdzējuši izprast un pārdzīvot draugi, kuri mierinājuši, ka visās ģimenēs bērni strīdas.

Tagad ir laiks blanšēt sparģeļus, pāris minūtes verdošā ūdenī un pēc tam ieliekot ledus ūdenī. Tāpat sagriež biešu lapas, lasi mazos gabaliņos un pabeidz gatavot sevičes marinādi. Marinādē čili, sīpolu, rabarberus sajauc ar laima un citrona sulu, sāli pipariem un mazliet olīveļļas. Pārslaka plānās šķēlītēs sagriezto lasi un dekorē ar sparģeļiem, biešu lapām un kaņepju sēklām.

Katrīnai, kura sevi sauc par īstenu gardēdi, meitu veikums šķiet īpašs un izcils.

Katrīna
divu meitu mamma

MMM. Garšo pēc vasaras!!!

Lai izdodas pārsteigt arī savu mammu.