Ministre Viņķele: Joprojām nav ieteicams bieži un cieši sabučoties un apskauties

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

3 komentāri

Lai gan ārkārtējā situācija, ko izsludināja nolūkā ierobežot Covid-19 infekcijas izplatību, beigusies, koronavīruss aizvien nav apkarots, tāpēc arī vasarā un garajās svētku brīvdienās jāievēro piesardzība, lai nepiedzīvoto Covid-19 otro vilni, brīdina veselības ministre Ilze Viņķele.

Šogad publiskie masu pasākumi, tai skaitā Jāņu svinībām par godu, izpaliek, tāpēc tiem, kuri raduši, ka viņus izklaidē šādu pasākumu rīkotāji, šovasar nākas radīt svētkus pašiem. Kāzu un citu pasākumu rīkotāja Dace Miezīte uzskata, ka šis laiks ir kā radīts, lai atklātu sevī radošas prasmes.

Dace Miezīte
kāzu un citu pasākumu rīkotāja

Kopš man ir bērni, kas ir jau daudzus gadus, es piedomāju pie tā, kā pavadīt svētkus. Man šķiet svarīgi nodot bērniem svinēšanas tradīcijas. Vienīgais, kas ietekmē manus Līgo svētkus šogad, ir tas, ka svinētāju grupa ir samazināta no 50-70 cilvēkiem uz 20 cilvēkiem. Šis ir laiks, kad piedomāt, kā pašam radīt svētkus. Ja padodas gatavot ēst, gatavo, sien sieru. Ja padodas dekorēt un rokdarbi, pin vainagus, dekorē māju. Ja padodas dziedāšana, var izdomāt apdziedāšanas dziesmas. Sviniet svētkus ar tuvajiem. Ja pagaidām vēl nav savu svētku svinēšanas tradīciju, ieviesiet tās.

Veselības ministre Ilze Viņķele teic, ka nav masu pasākumu piekritēja Līgo vakarā/Jāņu naktī. Priekšroku dod svinībām tuvāko radinieku un draugu lokā. Šogad Viņķele līgoja lauku īpašumā Rēzeknes novadā.

Ilze Viņķele
veselības ministre

Mana nelaiķe vecmāmiņa, kura nodzīvoja līdz 96 gadu vecumam, teica, ka, ja tev ir garlaicīgi pašam ar sevi, tad tev nevajadzētu citiem cilvēkiem piedāvāt savu kompāniju. Jāņu brīvdienās mēģināšu mierīgi kaut kur pasēdēt, raudzīšos zvaigžņotajās debesīs un būšu kopā ar saviem mīļajiem.

Vasaras saulgrieži, kas ir atskaites punkts dabas ritējumā, sakrīt ar atskaites punktu cīņā pret Covid-19 infekciju. Latvijas sabiedrības uzvaru kaujā pret koronavīrusu ministre Viņķele vērtē kā izcilu sasniegumu. Tomēr, lai uzvarētu arī karā pret infekciju, jāturpina būt piesardzīgiem.

Ilze Viņķele
veselības ministre

Kāda gan vērtību būtu vērienīgai svinēšanai, ja pēc tiem piedzīvotu strauju ar Covid-19 inficēto skaita pieaugumu? Joprojām ieteicams nepraktizēt biežus un ciešus apskāvienus un sabučošanos. Vēl viena piesardzības iespēja ir lietotnes “Apturi Covid” izmantošana.