Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

31 gadu vecais Kārlis un 50 gadus vecais Gints 4. maijā uzsāka braucienu airu laivā, lai saviem spēkiem šķērsotu Atlantijas okeānu. Vīri ceļā bija iecerējuši pavadīt 90 līdz 100 dienas, taču dažādu apstākļu dēļ piedzīvojums ilga 142 dienas.

Kārlis Bardelis, piedzīvojumu atradējs

Gribējām saglabāt piedzīvojuma ideju – pārbraukt pāri okeānam bez motorizēta transporta palīdzības. Nokavējām gan olimpiskās, gan paraolimpiskās spēles. Vienā naktī Gints airējot aizmiga, vilnis viņu uztrieca airim, kā rezultātā tika salauztas ribas.

Iespaidīgā ceļojuma laikā vīri neiztika bez veselības problēmām, kā rezultātā bija apgrūtināta airēšana. Abi drosminieki stingri ievēroja grafiku – 2 stundas airē, 2 atpūties, līdz sasniegts okeāna otrs krasts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gints Barkovskis, devās airu laivā uz Rio

Esmu savās lauku mājās Zosēnos, kur rakstu grāmatu par ceļojumu. Praktiski redzējām visu, izņemot nāriņas. Redzējām bruņurupučus, roņus, haizivis, delfīnus, vaļus, kā arī retās sauleszivis.

Mēs vēl pusē nebijām, kad bija skaidrs, ka nepaspēsim uz olimpiskajām spēlēm. Turpmākā nedēļā nebija pārāk priecīga.

Kārlis atklāj, ka jau šobrīd gatavojas jaunam piedzīvojumam, kurā paredzēts velobrauciens pa Dienvidameriku, kā arī Klusā okeāna šķērsošana tajā pašā airu laivā. Kā ceļabiedre izraudzīta Kārļa draudzene Linda.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl