Miega dziesmiņas savam bērnam varam radīt arī paši, bet svarīgi ir dziedāt, uzskata mūziķe Vineta Elksne

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

1 komentārs

Kad piedzima mūziķes Vinetas Elknes meitiņa, nevarēja viņu citādāk nomierināt, kā vien dziedot. Dziesmas izdomāja pati, iekļaujot tajās visus dienas notikumus. Tā četru gadu laikā kopš mazās piedzimšanas ir sakrājusies virkne šūpuļdziesmu un nolēmusi tās apkopot albumā. 

Vineta iesaka dziedāt savam bērnam šūpuļdziesmas, cik vien iespējams. Tās skandinot ne tikai bērnam, bet arī mammām stress mazinās, jo miega dziesmu vārdi un mūzika parasti ļoti nomierina. Vineta tās rada jau četrus gadus. Parasti jaunas dziesmas top darbistabā, kad meita jau ir aizmigusi. Vineta Elksne ir ne tikai mūzikas, bet daudzām dziesmām arī vārdu autore.

Pati ir ar mūziku uz tu jau kopš bērnības. Vineta veiksmīgi darbojas mūzikas jomā jau vairāk nekā 10 gadus, šobrīd aktīvi koncertē kopā ar Intaru Busuli un “Abonementa orķestri”. Piedalījusies  “Jaunais vilnis”, “Es mīlu tevi Latvija!”, “Dziedi ar zvaigzni” u.c. Muzikālās gaitas populārajā mūzikā uzsākusi kā fona vokāliste Jānim Stībelim, vēlāk Laimai Vaikulei, Laurim Reinikam. Pieredzi guvusi arī dziedot vokālajā trio ”Lady’s sweet”.

Savam miega dziesmiņu jaunpienesumam devusi īpašu nosaukumu ”Paguli vēl”. Gatavo koncertprogrammu, kurā uzstāsies Latvijā pazīstami mūziķi: Daumants Kalniņš, Kaspars Zemītis u.c. Koncertprogramma tiks papildināta ar mini leļļu teātri.

Muzikālais materiāls ir jaundarbs ar Vinetas radītu mūziku un pazīstamu teksta autoru dzeju – Jāņa Elsberga, Ingas Gailes, Annas Auziņas, Ojāra Vācieša, Māra Cielēna, Klāva Elsberga, Ingmāras Balodes un Evijas Gulbes.

Vinetas ieteikums, ja mammas nezina no galvas šūpuļdziesmas, neesot liela nelaime un vārdus var izdomāt pašas, galvenais ir dziedāt.

Vineta uzskata, ka latvieši ir dziedātāju tauta un ir svarīgi to saglabāt, dziesmu ieliekot jau šūpulī.

Foto

1 komentārs