“Mēs uzbūrām sev pavisam citu ainu,” Mārtiņš Ruskis ar sievu kāzas sarīko divu mēnešu laikā

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Pirms nepilna gada jāvārdu viens otram teica dziedātājs Mārtiņš Ruskis un viņa mīļotā Žanete Dinsberga. Par laulību ceremonijas vietu tika izvēlēta Cēsu Jaunā pils. “Sazvanīju Cēsu pili, viņi teica, ka tieši tas datums ir brīvs, varam atbraukt,” savu kāzu stāstu iesāka Mārtiņš Ruskis. Tieši tik vienkārši un bez liekas “iespringšanas” arī pagājis viss kāzu organizēšanas process. 

Raidījums “Bez Tabu” ar dziedātāju Mārtiņu Ruski un viņa sievu Žaneti satikās pārim nozīmīgā vietā, Vecrīgas restorānā, kur abi pavadīja pirmo randiņu. Pēc nepilna gada, 9. jūnijā, Mārtiņš Žaneti bildināja. “Krita uz ceļiem, un es domāju, kas notiek, domāju, ka būs kāda runa, bet nekas tāds, tikai asaras acīs, sirsnīgi,” saderināšanos atcerējās Žanete, Mārtiņš tikai piebilda, ka tajā brīdī vienkārši bija zaudējis valodu.

Kāzas svinētu šogad, ja vien pāris nedēļas pēc bildinājuma nebūtu pieteicies dēliņš. Mārtiņš un Žanete gredzenus mija 8. septembrī, starp citu, dienu pirms līgavas dzimšanas dienas. Tā kā sagatavošanās periods bija vien divi mēneši, nolēmuši, ka tās nebūs klasiskas kāzas. “Mēs uzbūrām sev pavisam citu ainu, es domāju, ka vajag skaistu vietu, tā kā esmu no Cēsu puses, iedomājos, ka varētu laulāties Cēsu Jaunajā pilī,” stāstīja Mārtiņš Ruskis.

Tālāk viss ritējis tikpat vienkārši, kā paši saka – “neiespringstot”, uzreiz pēc svinīgās ceremonijas viesi tika aicināti pie zviedru galda, daudzstāvu tortes vietā bija divas, Mārtiņa mammas gatavotas, meduskūkas, arī viesiem nenācās jauno pāri gaidīt, jo fotosesija tika ieplānota pēc svinībām. “Manuprāt, ja cilvēki gadu jau plāno un gaida to dienu, tad var gadīties tā, ka to dienu pat neizbauda, mēs gan izbaudījām,” turpināja Žanete.

Mārtiņš Ruskis
dziedātājs

“Es ikdienā tik daudz kāzas esmu redzējis, gan spēlējot, gan vadot, un es jau zinu, kas pēc kā sekos, kas un kā būs. Vēlāk mēs ar Žaneti paši spriedām, ka īstenībā forši, ka mums nebija tās standarta kāzas, tas šablons, kuru visi gaida, mēs atvērām sev citu kāzu pasauli.”

Mārtiņš no sākuma pieļāvis domu, ka pats varētu muzicēt, taču beigu beigās iedevis sev savās kāzās brīvdienu. Uzaicinājis dziedātāju Pēteri Upelnieku, un Cēsu Jauno pili pieskandinājusi romantiska akustiskā mūzika. “Nemaz negribējās baigo grupu un balli, kurš gribēja, tas padejoja, mums neizpalika arī pirmā deja, Pēteris dziedāja, un mēs visi kopā dejojām, mums nebija iestudētas dejas, mēs gribējām būt vienoti ar visiem, nevis “mīņāties” apļa vidū,” tā par savu pirmo kāzu deju Mārtiņš.

Kas interesanti, Žanete nepārgāja vīra uzvārdā, un Mārtiņš nepieņēma sievas uzvārdu, abi izvēlējās trešo variantu, atdzīvināt Žanetes senu dzimtas uzvārdu, un tagad sevi oficiāli sauc par Kanteriem. Neizpalika vēl viena būtiska kāzu tradīcija  – medusmēnesis, jaunlaulātie devās ceļojumā uz Itāliju. Abi par savu mūža laimīgāko dienu ir gandarīti, un atgādina visiem – precēties vajag sevis, ne radu vai draugu dēļ.

Foto

0 Komentāru