”Mēs esam unikāli”! Latvijā jūras krastā rīko pasaules čempionātu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Latvijā ieradušies sportisti no 27 valstīm, lai cīnītos par 10 000 dolāru lielo naudas balvu, kā arī iegūtu svarīgus ranga punktus, lai kvalificētos olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Līdz svētdienai Jūrmalā norisināsies nebijis pasākums – Pasaules kausa posms pludmales volejbolā. Latvijas vadošajiem pludmales volejbola pāriem Aleksandram Samoilovam/Jānim Šmēdiņam, kā arī Mārtiņam Pļaviņam/Edgaram Točam dota iespēja spēles uzsākt pamatturnīrā.

Pēc atgriešanās no Maskavas, kur Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš izcīnīja pirmās zelta medaļas šajā sezonā, vīri Jūrmalā pirms turnīra aizvada sparingu ar amerikāņu un šveiciešu duetiem.

Jānis Šmēdiņš
Pludmales volejbolists

Būs diezgan grūti saņemties un parādīt spēli. Pārliecība ir, emocionālais un fiziskais nogurums dara savu. Dabūjām labus sparinga partnerus. Neviena spēle nebūs pastaiga. Ja pats nenospēlēsi, kā vari nospēlēt, tad problēmas var sākties.

Aleksandrs Samoilovs raidījumam norāda, ka Jūrmalas smiltis viņam ir labi pazīstamas, tāpēc tā varētu būt arī Latvijas sportistu priekšrocība šajā turnīrā.

Aleksandrs Samoilovs
Pludmales volejbolists

Man šīs smiltis ir ļoti labi zināmas, es šeit izaugu. Sportisti ļoti jūt starpību dažādos smilšu laukumos. Katra sekundes simtdaļa ietekmē atspērienu, ātrumu.

Pasaules čempionāta posms Jūrmalā ir emocionāli īpašs amerikāņu sportistam, bijušajam NBA basketbolistam Čeisam Badingeram. Sportistam ir latviešu izcelsme, Otrā pasaules kara laikā viņa vectēvs Andrejs Eglītis no Latvijas izceļoja uz ASV. ”Šī ir pirmā reize, kad esmu Latvijā. Tas būs ļoti īpaši. Runāju ar savu vecmammu, viņa ir ļoti priecīga, ka esmu šeit. Latviski nerunāju. Mans vectēvs uzrakstīja grāmatu “Vīrs no Latvijas”. Tas ir viņa stāsts, kā Otrā pasaules kara laikā viņš nokļuva Amerikā no Latvijas,” raidījumam atklāj sportists no ASV.

Volejbola federācijas ģenerālsekretārs Kaspars Timermans norāda, ka turnīrs Jūrmalā ir īpašs. Neskaitot Jūrmalu, tikai vēl daži pasaules līmeņa turnīri tiek organizēts tik tuvu jūrai un dabīgā pludmalē.