“Mēs apzogam savu nacionālo varoni – Mairi Briedi!” Kur lielo boksa cīņu varēs skatīties ikviens?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

147 komentāri

Latvijai ir liels gods, ka boksa cīņa starp Mairi Briedi un ukraini Oleksandru Usiku notiek tieši pie mums, jo tas ir ļoti prestižs notikums un Latvijai tiek pievērsta visas pasaules uzmanība, akcentē biedrības “Par legālu saturu” izpilddirektore Dace Kotzeva.

Lai neapkaunotu savu valsti kā tauta, kas nodarbojas ar pirātismu, ir lietas, kas saistībā ar gaidāmo cīņu jāievēro gan privātpersonām, kas vēlas cīņu noskatīties, gan komersantiem: bāru, kafejnīcu, sporta klubu utt. īpašniekiem, kas plāno to retranslēt.

Statistika liecinot, ka katrs otrais gada laikā izmantojis nelegālu saturu internetā, kad notika iepriekšējā Maira Brieža cīņā, bija skumji, ka pat sabiedrībā pazīstami cilvēki lielījās sociālajos tīklos (Facebook.com), ka to skatījušies nelegālajās vietnēs, izmantojot nelegālas saites.

27. janvāra Brieža un Usika boksa cīņas ekskluzīvās pārraidīšanas tiesības Baltijas, tostarp Latvijas, teritorijā ir iegādājusies video platformā “Viaplay”. Lai šo cīņu varētu rādīt publiskās vietās vai lietot komerciālos nolūkos, juridiskām personām ir nepieciešams iegādāties licenci no oficiālā cīņas translētāja “Viaplay”.

Privātpersonas, kas nedodas uz “Arēna Rīga” cīņu skatīties klātienē, to varēs legāli skatīties vietnē “Viaplay.lv”!

Tas gan ir par maksu, toties pārraides varēšot skatīties visu mēnesi. Ja cīņu skatās trīs vai četri, no katra sanākot vien pāris eiro un likums nav pārkāpts.

Kad septembrī Maira Brieža cīņa Latvijā notika iepriekšējo reizi, policija devās reidā uz 500 vietām un pārbaudīja, vai komersantiem ir atļauja to publiski retranslēt. Vairākiem desmitiem komersantu (bāru, sporta klubu un kafejnīcu īpašniekiem) tika noformēti Administratīvā pārkāpuma protokoli.

Sods par pārkāpumu juridiskām personām draud līdz 70000 eiro, bet privātpersonām – līdz 700 eiro. Kārtībsargi neslēpj, ka gatavojas reidiem arī šoreiz.

Pārbaudēs dosies pēc izslēgšanas metodes. Pēc dažām dienām saņems no biedrības “Par legālu internetu” sarakstu ar tiem bāriem, sporta klubiem, kafejnīcām utt., kuriem ir licences, un dosies pārbaudīt tos, kuru nav sarakstā, bet zina, ka tajos translēs cīņu.