Mazdārziņš ar ko lepoties. Benita no Babītes izrāda savu lolojumu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Bez Tabu pie Benitas viesojas laikā, kad viņai uzticēta mazbērnu Tomiņa un Emīlijas pieskatīšana. Abi mazie rakari novērtē vecmammas ”zaļos” pirkstiņus un vienu pēc otra apēd dārzā izaudzēto gurķi. Turpat uz balkona sakrāmēti arī kabači.

Benita raidījumam atklāj, ka viņai ir divi dārziņi. Izmērā mazākais ir turpat balkonā ierīkotais, kur zied  pelargonijas, kreses, petūnijas, kā arī samtenītes un kalanhoja. Pelargonijas vislabāk pārcieš lielo karstumu un tiešos saules starus uz balkona.

Vien dažus metrus no Benitas dzīvokļa ģimene iekopusi 400 kvadrātmetru lielu dārziņu. Tajā ierīkots gan sakņu dārzs, gan iestādīti dažādi ogu krūmi.

Benita
Lepojas ar savu dārzu

Pirms četriem gadiem iestādījām lazdu, tā bija mazāka augumā par mani. Tagad tā ir liela izaugusi. Arī fizokarpa stādiņu nopirkām pavisam mazu. Tagad jau jāapcērp, jātaisa bumbiņa. Ir arī zemeņu jasmīns, tas smaržo kā zemenes. Sakņu dārzā šobrīd man ir sviestu pupas, kāposti, pētersīļi, selerija, dilles, rukola un salāti. Bija arī zirņī. Dārga galā ir ķirbji.

Benitas dārzā laiku pa laikam uzdarbojas nelūgtie viesi- kurmji un ūdensžurkas. Šogad Benitas vīrs nolēma uzcelt siltumnīcu un lai pasargātos no nelūgtajiem viesiem, tomāti sastādīti spaiņos.

Benita
Lepojas ar savu dārzu

Visagrāk sāka ražot Sīruss. Ir arī gargamele. Man siltumnīcā ir kādas 10 tomātu šķirnes. Tas ir speciāli, lai es saprastu, ko vēlos nākamgad stādīt. Ir arī gurķīši. Pirmos ēdām jau 10. jūnijā.

Dārzā koka pāēnā ierīkota atpūtas vieta. Benita pavisam droši norāda, ka lepojas ar savu dārzu un priecājas, ka viņai ir iespēja izkustēties. Pēc dārza darbiem miegs nākot ļoti labi.