Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Komentāri

Neraugoties uz šķietamo vieglumu, daiļslidošana atzīta par vienu no desmit fiziski smagākajiem sporta veidiem. Gatavojoties sacensībām, sportists treniņa laikā noslido vidēji desmit kilometru! Tas pielīdzināms attālumam no Rīgas robežzīmes līdz Salaspilij. Taču ir vecums, kurā būtu vislabāk sākt, lai ķermenis pie slodzes pierastu.

Ja cilvēks vēlas profesionāli izaugt, ieteicamais vecums, kad sākt nodarboties ar treniņiem ir 5-6 gadi. Ja cilvēks 7-8 gadus mērķtiecīgi darbojas, būtībā tā ir laba sportista karjera var izveidoties.

Iespējams, liela daļa daiļslidošanas fanu Agitu Ābeli atpazīst tieši pēc balss – viņa ir ilggadēja ledus braucēju tiesnese. Kā arī šogad kļuvusi par pirmo Latvijas daiļslidotāju, kura sacensības tiesā arī olimpiskajās spēlēs.

Kam sportisti pievērš uzmanību? Protams, goda lieta ir slidas.

Agita Ābele
Daiļslidošanas tiesnese

Galvenais, lai slidām būtu asmens un lai tās būtu ērtas. Kā arī, daiļslidotāju slidām nepieciešami zobiņi priekšā. Ar zobiņiem pa ledu var pārvietoties ļoti viegli.

Sportistes priekšnesumus demonstrē košos tērpos. Visbiežāk tos paspilgtina tieši Svarovski kristālu, kuri lielā attālumā spīd. Būtiska ir arī tērpu izvēle.

Sacensībās nedrīkstot būt kailuma efekts. Meitenēm pieņemts slidot svārkos, bet ir atļauts arī pilns kostīms. Taču dejās uz ledus gan jābūt svārciņiem.

Agita Ābele uzsver, ka ikvienam ir iespēja iegādāties vakarkleitu par 40 eiro, bet to var izdarīt arī par 400 eiro. Līdzīgi ir daiļslidotājām. Viss esot atkarīgs no katra paša vēlmēm.

18 gadus vecajam Denisam Vasiļevam starts Olimpiskajās spēlēs ir augstākais sportiskais sasniegums. Kopā ar treneri, slaveno šveicieti un daiļslidošanas zvaigzni Stefanu Lambjēlu jau krietnu laiku pirms starta pavadījis Dienvidkorejā. Attālums nav šķērslis- Denisu uzrunājam caur skaipu! Puisis staro un ir priecīgs par atmosfēru.

Deniss Vasiļevs

Mans treneris ir lielisks cilvēks un ļoti interesanta personība. Man ir liels prieks, ka es viņu pazīstu un varu no viņa mācīties.

Deniss stāsta, – pašā sākumā, kad sācis strādāt ar treneri, abi sazinājušies angļu valodā.

Lai nokļūtu līdz iespējai kāpt uz ledus pretī visai pasaulei, jāiet garš ceļš. Vidēji, lai iemācītos vienu pirueti, treniņos jāpavada vismaz 4 gadi.

Starp citu, šogad pirmo reizi olimpiskajās spēlēs daiļslidotājiem ir iespēja muzikālajā pavadījumā iekļaut vokāla izpildījumu.

Lasi vēl