“Man 100% nav bail!” Elvis no Brocēniem – latviešu sensācija pasaulē!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

12 komentāri

Skotijā dzīvojošais latvietis piesaistījis sabiedrības un mediju uzmanību sava pārdrošā hobija dēļ. 20 gadu vecumā Elvis Bogdanovs brīvo laiku pavada, biedējot citus ar video, kuros redzams, kā viņš izpilda bīstamus trikus ievērojamā augstumā. “Bez Tabu” tiekas ar jaunieša māsu Vitu, kura dzīvo Latvijā, un, protams, sarunājas arī ar pašu Elvi, kurš šobrīd strādā ASV.

Elvis Bogdanovs stāsta, ka neparastā aizraušanās sākusies jau agrā bērnībā, vēl dzīvojot Latvijā. Četru, piecu gadu vecumā ar draugu kāpelējis pa Brocēnu māju un garāžu jumtiem, sešu gadu vecumā pārcēlies uz Skotiju un hobiju attīstījis.

Elvis
par savu hobiju

To, ko es daru, sauc par brīvo kāpšanu, jo es to daru bez stiprinājumiem. Nē, man 100% nav bail, es tik ilgi to jau esmu darījis. Es karājos no krāniem, stāvu uz rokām uz jumtiem, tas ir tāpat, kā iet ārā pa durvīm, lejā pa trepēm, tas ir normāli, tu par to nedomā, jo tas ir tik vienkārši. Man ir tāpat, kad es daru savas lietas.

Elvis ir arī modelis un aizraujas ar fotografēšanu, turklāt izmācījies par fitnesa treneri, tāpēc fiziskā sagatavotība ļauj izpildīt sarežģītos trikus, un nekādā gadījumā neaicina citus mēģināt darīt to pašu.

Elvis
par savu hobiju

Es pagaidām trenējos sarežģītākiem trikiem, nekā jau esmu darījis. Es trenējos, trenējos, es nedaru tā, ka uzkāpju uz jumta, izdaru to, ko gribu, un eju prom, es katru dienu trenējos tam, ko es gribu darīt. Tagad es trīs mēnešus esmu trenējies jaunam trikam, kuru es darīšu pēc pāris mēnešiem, tas visai pasaulei attaisīs acis.

Tomēr fakts, ka Elvis neizjūt bailes, nenozīmē, ka par viņu neuztraucas ģimene, un Elvim tā ir kupla, kopā viņi ir septiņi bērni, lielākā daļa dzīvo ārzemēs. “Bez Tabu” tiekas ar Elvja māsu Vitu, kura šobrīd dzīvo Ērgļos.

Vita
lepojas ar brāli

Visi centās viņu atrunāt, visi teica, ka varbūt nevajadzētu tā darīt, jo tas ir bīstami. Tās bailes jau ir tuviniekiem, es par viņu uztraucos, es piedomāju pie tā, lai viņam viss būtu kārtībā, bet es viņu atbalstu. Es vienkārši nesaprotu, kā var nebūt bail, es nevaru iejusties viņa ādā.

Elvja māsa pārliecināta, ka labāk atbalstīt un zināt, ko brālis dara, nekā, ja viņam nāktos to slēpt. Ģimenē viens otru uzmanot, un Vitu mierina tas, ka Elvis pirms katras kāpšanas izvērtē riskus un laikapstākļus.

Vita
lepojas ar brāli

Es esmu viņam prasījusi, vai tev nav bail, ka tu nokritīsi, jo mēs visi par to domājam, kad kāpjam kaut kur augstāk, mums ir bail, un tā frāze, kuru viņš man teica, bija, ka man nav bail dzīvot un nav bail arī nomirt.

“Man parasti patīk karāties vai darīt trakus trikus uz jumtiem vai ļoti augstu debesīs, bet otra lieta, ka man patīk veidot video, kas biedē cilvēkus. Tā kā šausmu filmas, tu aizej uz kino, lai nobītos, es tādas pašas sajūtas gribu cilvēkiem radīt ar saviem video,” stāsta Elvis. Īsāk sakot, sagādājot adrenalīnu pats sev, daļu no tā atdod arī tiem, kas skatās!

TOP komentāri

 • Joske
 • nja
  +13 +11 -2

  nja

  interesanti ar ko paši Bez tabu nodarbojas?! kadreiz uz shitiem puikam kratija ar pirkstu nedrikst tur kapt un tur! Un kas tagad? Megina slavinat ka kaut ko normaly? Man jautajums konkreti jums Bez Tabu? Jums pašiem tas liekas normali? un tiesham esat parliecinati, ka to meginas izpildit tikai fiz.sagatavoti beerni? Nebrinaties..ka pec kada neilga laika pašiem naksies radit par gadijumu kas meginats atdarit un ar bedigam sekam! Varbut padomajat velreiz ko meginat sludinat tautai par "Drosmigu" ricibu?! Te pat Muļķis sapratis ka tas NAV ne tuvu par "drosmigajiem" bet atvainojos..Konkreti par Idiotiem..un man nebus zheel to bernu! + Vel! Aizmirsat pateikt Tautai..ka par to Latvija tiek Sanemts ari Naudas Sods!
  Man vnk vardu Nav..! Lidz kam esiet nonakuši un cik zemu kritushi.lai Shadus "Varoņus" reklamētu!
 • LV

  LV

  Smieklīga akcenta pietēlošana :) Un pirmais iespaids, ko atstāj-ka padsmitnieks, tā ap 15-16 gadiem. Puikiņš stipri pārvērtē gan savu izskatu, kad nemirstību jaunam.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl