Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

31 komentārs

Sākoties jaunajam mācību gadam, vecāki teju izķēruši ”bērnu izsekošanas” ierīces. Bez Tabu nolemj testēt divas dažādas ierīces.

Lai viedais pulkstenis darbotos, tajā jāievieto SIM karte, kurai pieslēgts internets. Turpretī tālruņos nepieciešams lejupielādēt aplikāciju. Ar tās starpniecību notiek iestatījumu uzstādīšana, kā arī saziņa ar pulksteņa nēsātāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienu no pulksteņiem nododam 5. klases skolēnam Rīgā, turpretī otra viedierīce nonāk 3. klases skolniecei Salaspilī. Pulksteņiem ir dažādi ražotāji, tāpēc arī piedāvātās iespējas ir atšķirīgas.

Telefonos var uzstādīt tikai noteiktu numuru daudzumu, kas varēs viedo pulksteni sazvanīt un sasniegt ar īsziņas palīdzību. Citiem mobilo sakaru lietotājiem šāda iespēja ir liegta. Pulksteņa nēsātājs var sūtīt audio ziņas un, saņemot signālu, var sarunāties ar zvanītāju.

Vecāki tikmēr savos telefonos tiešsaistē var sekot līdzi tam, kur pulkstenis atrodas, kādā maršrutā tā izmantotājs pārvietojas. Tāpat viens no pulksteņiem vecākam signalizē, ja ierīce vairs neatrodas uz rokas. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciāliste pulksteņa ideju kopumā vērtē labi, taču norāda, ka tas vairāk piemērots pirmo klašu audzēkņiem.

Anda Sauļūna
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve

Pirms ierīces iegādes ir jāaprunājas ar bērnu, lai noskaidrotu viņa domas par ierīci. Vai viņš ir gatavs tam, ka vecāki sekos līdzi atrašanās vietai. Svarīgākais jautājums ir tas, vai ierīce iegāde ir bērna interesēs.

TOP komentāri

 • Agnese Agnese
  +4 +4 0

  Agnese Agnese

  Tie kuri piemirsuši - atgādināšu, ka drošība ir pirmajā vietā. Kā arī vecāki nes atbildību par bērnu.
 • Līga Bruģe
  +3 +3 0

  Līga Bruģe

  Varbūt bērnus jau piedzimstot nočipot? Nevajadzēs pirkt tadu mantu. Ja vecāki nerunā ar bērniem par briesmām un nespēj rast savstarpēju uzticību tad tads pulkstenis nepasargās.
 • Annija Surika
  +5 +3 -2

  Annija Surika

  un ka berns var iemacities but pastavigam ja vinam ka sunim uzliek siksnu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam ”Samsung Galaxy Dream Chef”; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Pie katliem, jaunieši! Dots starts kulinārijas šovam „Samsung Galaxy Dream Chef“; Latviju pārstāv četri dalībnieki

Sākot ar 19. septembri, septiņu nedēļu garumā pie skatītājiem nonāks aizraujošais kulinārijas šovs ”Samsung Galaxy Dream Chef”, kurā par Baltijas labākā jaunā pavāra titulu, vērtīgu naudas balvu un iespēju stažēties pie profesionāļiem sacentīsies 12 jaunieši no Baltijas valstīm – tostarp arī četri no Latvijas. Lai sākas aizraujošā cīņa!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot!

D vitamīna trūkums nodara vēl lielāku kaitējumu nekā tika domāts pirms tam. Uzzini, kā to vairot! 2

D vitamīnu mūsu organisms ražo pats – ar ādas palīdzību. Tādējādi mūsu āda kļūst par dziedzeri, endokrīnu orgānu. D vitamīns jeb, kā skaisti varam nosaukt, saules hormons ir neatsverams ne tikai kaulu, bet gandrīz visu orgānu veselības uzturēšanā. D vitamīna pietiekamībai vai trūkumam ir liela nozīme gandrīz visu hronisku slimību attīstībā.

Lasi vēl