Mammas izpērk šīs ”bērnu izsekošanas” ierīces. Tu arī tādu gribi?

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

31 komentārs

Sākoties jaunajam mācību gadam, vecāki teju izķēruši ”bērnu izsekošanas” ierīces. Bez Tabu nolemj testēt divas dažādas ierīces.

Lai viedais pulkstenis darbotos, tajā jāievieto SIM karte, kurai pieslēgts internets. Turpretī tālruņos nepieciešams lejupielādēt aplikāciju. Ar tās starpniecību notiek iestatījumu uzstādīšana, kā arī saziņa ar pulksteņa nēsātāju.

Vienu no pulksteņiem nododam 5. klases skolēnam Rīgā, turpretī otra viedierīce nonāk 3. klases skolniecei Salaspilī. Pulksteņiem ir dažādi ražotāji, tāpēc arī piedāvātās iespējas ir atšķirīgas.

Telefonos var uzstādīt tikai noteiktu numuru daudzumu, kas varēs viedo pulksteni sazvanīt un sasniegt ar īsziņas palīdzību. Citiem mobilo sakaru lietotājiem šāda iespēja ir liegta. Pulksteņa nēsātājs var sūtīt audio ziņas un, saņemot signālu, var sarunāties ar zvanītāju.

Vecāki tikmēr savos telefonos tiešsaistē var sekot līdzi tam, kur pulkstenis atrodas, kādā maršrutā tā izmantotājs pārvietojas. Tāpat viens no pulksteņiem vecākam signalizē, ja ierīce vairs neatrodas uz rokas. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciāliste pulksteņa ideju kopumā vērtē labi, taču norāda, ka tas vairāk piemērots pirmo klašu audzēkņiem.

Anda Sauļūna
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve

Pirms ierīces iegādes ir jāaprunājas ar bērnu, lai noskaidrotu viņa domas par ierīci. Vai viņš ir gatavs tam, ka vecāki sekos līdzi atrašanās vietai. Svarīgākais jautājums ir tas, vai ierīce iegāde ir bērna interesēs.

31 komentārs