Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

31 komentārs

Sākoties jaunajam mācību gadam, vecāki teju izķēruši ”bērnu izsekošanas” ierīces. Bez Tabu nolemj testēt divas dažādas ierīces.

Lai viedais pulkstenis darbotos, tajā jāievieto SIM karte, kurai pieslēgts internets. Turpretī tālruņos nepieciešams lejupielādēt aplikāciju. Ar tās starpniecību notiek iestatījumu uzstādīšana, kā arī saziņa ar pulksteņa nēsātāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienu no pulksteņiem nododam 5. klases skolēnam Rīgā, turpretī otra viedierīce nonāk 3. klases skolniecei Salaspilī. Pulksteņiem ir dažādi ražotāji, tāpēc arī piedāvātās iespējas ir atšķirīgas.

Telefonos var uzstādīt tikai noteiktu numuru daudzumu, kas varēs viedo pulksteni sazvanīt un sasniegt ar īsziņas palīdzību. Citiem mobilo sakaru lietotājiem šāda iespēja ir liegta. Pulksteņa nēsātājs var sūtīt audio ziņas un, saņemot signālu, var sarunāties ar zvanītāju.

Vecāki tikmēr savos telefonos tiešsaistē var sekot līdzi tam, kur pulkstenis atrodas, kādā maršrutā tā izmantotājs pārvietojas. Tāpat viens no pulksteņiem vecākam signalizē, ja ierīce vairs neatrodas uz rokas. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciāliste pulksteņa ideju kopumā vērtē labi, taču norāda, ka tas vairāk piemērots pirmo klašu audzēkņiem.

Anda Sauļūna
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pārstāve

Pirms ierīces iegādes ir jāaprunājas ar bērnu, lai noskaidrotu viņa domas par ierīci. Vai viņš ir gatavs tam, ka vecāki sekos līdzi atrašanās vietai. Svarīgākais jautājums ir tas, vai ierīce iegāde ir bērna interesēs.

TOP komentāri

 • Agnese Agnese
  +4 +4 0

  Agnese Agnese

  Tie kuri piemirsuši - atgādināšu, ka drošība ir pirmajā vietā. Kā arī vecāki nes atbildību par bērnu.
 • Līga Bruģe
  +3 +2 -1

  Līga Bruģe

  Varbūt bērnus jau piedzimstot nočipot? Nevajadzēs pirkt tadu mantu. Ja vecāki nerunā ar bērniem par briesmām un nespēj rast savstarpēju uzticību tad tads pulkstenis nepasargās.
 • Annija Surika
  +5 +2 -3

  Annija Surika

  un ka berns var iemacities but pastavigam ja vinam ka sunim uzliek siksnu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl