Mamma: Visi zina, ka Mārupes Valsts ģimnāzijā tirgo narkotikas!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri

Mārupes Valsts ģimnāzijas audzēkņa mamma raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka mācību iestādē tiekot tirgotas narkotiskas vielas. To darot kāds vidusskolēns, kurš pārējiem audzēkņiem esot labi zināms.

Mamma piesauc citas Rīgas skolas, kurās arī notiekot narkotiku tirdzniecība. Rīgas pašvaldības policijas video novērošanas centra darbinieki oktobra sākumā pamanīja kādu 16 gadus vecu jaunekli, kurš galvaspilsētas centrā, iespējams, vienaudžiem tirgojis marihuānu.

Audzēkne savai mammai stāstījusi, ka skolā bijusi Valsts policijas pārbaude, kuras laikā esot atrastas narkotiskas vielas. Aizliegto vielu tirgotājs esot no labi situētas ģimenes.

Sieviete tikties ar “Bez Tabu” piekrīt tikai, ja viņas seja skatītājiem nebūs redzama. Viņa atklāj, ka viņas bērns mācās Mārupes Valsts ģimnāzijā, kur notiekot narkotisko vielu tirdzniecība.

Sintija (vārds mainīts)
Mamma

To, ka skolā tiek tirgotas narkotiskas vielas, zina gan pamatskolēni, gan vidusskolēni, gan skolotāji, gan skolas administrācija. Skola nedaudz slēpj reida gala rezultātus. Pašiem bērniem ir informācija, ka kaut kas ir atrasts. Pārsteidz, ka visi zina, bet tālāk nekas nenotiek. Man ir informācija, ka šajā skolā tirgo gan pīpējamas lietas, gan kaut kādas tabletes. Zinu, ka citā skolā bijis arī pulveris.

“Bez Tabu” Mārupes Valsts ģimnāzijā ierodas nepieteiktā vizītē. Turpat pie durvīm filmēšanas komanda sastop skolas direktoru, kurš raidījumam atzīst, ka policijas pārbaude skolā tiešām bijusi. To esot iniciējis direktors, kad saņēmis ziņu par iespējamo narkotisko vielu tirdzniecību skolas teritorijā.

Jānis Lagzdkalns
Mārupes Valsts ģimnāzijas direktors

Man nav tiesību pārbaudīt somas, ienākot skolā. Es aizskartu privātumu. Katru dienu pie ieejas stāvēt ar suņiem būtu lieka ažiotāža. Mums stāsta, ka kaut kur ārpus skolas teritorijas tiekot tirgotas neatļautas vielas. Mēs sazinājāmies ar policiju, viņi pārbaudīja, taču neko neatrada.

Mārupes Valsts ģimnāzija atrodas 250 metru attālumā no Rīgas robežas, šajā vietā ir ļoti liela iedzīvotāju plūsma. Direktors norāda, ka skolu administrāciju rokas ir sasietas un bez policijas iesaistīšanas nedrīkst pārbaudīt skolēnu mantas. Skolā Valsts policijas četrkājainais policists viesojies divreiz.

Andis Rinkevics
Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks

Ne katru reizi, kad mācību iestāde vēlas, mēs dodamies veikt kontroles pasākumu skolā. Mēs mēģinām noturēt robežu, lai neveiktu profilaktisko pārbaudi kā šovu, mēģinām noskaidrot, kāda ir informācijas ticamība, pamatojums. Tehniskā kapacitāte ir ierobežota.

Likumsargi veic līdz 10 pārbaudēm mēnesī dažādās Latvijas skolās. Lielākoties četrkājainais policists viesojas Rīgas reģiona skolās. Rinkevics atzīst, ka krietni lielāka iespējamība atrast narkotiskās vielas ir dažādās kopmītnēs, kur aizliegto vielu, visbiežāk marihuānas, klātbūtne ir krietni lielāka nekā jebkurā citā vispārizglītojošā mācību iestādē.

Vecākiem un bērniem jāziņo likumsargiem par konkrētiem gadījumiem, kad radušās aizdomas par narkotisko vielu izplatīšanu.

2 komentāri