17 komentāri

Vīriešu spermas kvalitāte pēdējos gados pasliktinās. Lēš, ka viens no vaininiekiem varētu būt pamperi jeb vienreiz lietojamās autiņbiksītes.

Zēnu reproduktīvie orgāni tajos ir cieši ievīstīti, apkārt veidojas silts un mitrs gaiss, kas, iespējams, varētu nelabvēlīgi ietekmēt auglību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raidījuma Bez Tabu aptaujātie speciālisti gan atzīst, ka pagaidām neesot pietiekami daudz pētījumu, kas to apstiprinātu.

Vairumam jauno vecāku ir grūti iedomāties, kā mūsdienās var iztikt bez pamperiem, jo tie atvieglo dzīvi: nav jāmazgā, jāgludina, ir ātri un ērti maināmi.

Kinorežisors Jānis Vingris gan savai meitai (gan iepriekš arī dēlam) izmanto tikai nebalinātās kokvilnas autiņbiksītes un autiņus, uz kuriem velk vilnas īsbikses. Mazgā ar ekoloģiskiem līdzekļiem.

Foto

Pat ja nav konkrētu pierādījumu, ka vienreiz lietojamās autiņbiksītes ir īstie vaininieki, ka jaunajai paaudzei pasliktinās reproduktīvā veselība, esot zināmi citi satraucoši fakti.

Proti, Jānis Vingris izpētījis, ka tā saucamās plastikāta autiņbiksītes satur virkni ķīmisku vielu, kas bērnu organismam nav vajadzīgas, turklāt temperatūra pamperos ir augstāka nekā vajadzētu bērna ķermenim.

Vienreiz lietojamās autiņbiksītes, kas tiek izmestas tonnām, nodara arī kaitējumu apkārtējai videi, jo ilgstoši nesadalās.

Arī pediatri atzīst, ka vide ap pamperiem ir mitra un silta, un ķīmiskais sastāvs rada kairinājumu. Iesaka biežāk rīkot gaisa peldes un pēc iespējas agrākā vecumā radināt mazuļus nokārtot dabiskās vajadzības podiņā.

Video

TOP komentāri

 • ilze
  +8 +8 0

  ilze

  Partika jau mums ir idiali tira vaine? Visas saslimsanas ir del tam indem ko edam katru dienu. Tad jau sievietes higeniskas paketes ar nevar vilkt.lai tek pa kaju uz leju:D
 • iEVA
  +6 +6 0

  iEVA

  Kad mans vecākais dēls piedzima, 1995.gadā, visa prese bija pilna ar autiņbiksīšu kaitīgumu, vēlāk periodiski manīju šādus rakstus ar kādu 5 gadu atstarpi. Vairāk izskatās pēc reklāmas kampaņas kādām jauna veida autiņbiksītēm. Drīz redzēsim vai kaitīgas vai nē, jo drīz sāks dzimt bērni autiņbiksīšu bērniem Latvijā. Ārzemēs jau sen šis noplacis, jo dzimstību tas neizmaina, ja vien bērnu vienā un tajā pašā pamperī netur visu dienu, bez novilkšanas. Arī auduma autiņos bija iekaisusi ādiņa vasarā bērniem. "Gaisa peldes" un viss būs kārtībā.
 • Cilvēks
  +5 +5 0

  Cilvēks

  Nez, kādu produktivitāti var ietekmēt autiņbiksītes puikām, kam vēl nekādi procesi tur nenotiek. Smagāk varētu būt, ja puikas autiņbiksītēs staigās līdz pusaudžu vecumam, kad sāks kļūt auglīgi un spēs radīt bērnus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl