Māksliniece deviņas dienas kājām iet Svētā Jēkaba ceļa posmu Latvijā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

1 komentārs
Māksliniece deviņas dienas kājām iet Svētā Jēkaba ceļa posmu Latvijā

Iepazīstot Latvijas dabu un kultūrvēstures objektus, māksliniece Zoja Golubeva deviņās dienās nogājusi 200 kilometru garu Svētā Jēkaba ceļa posmu. Camino Santiago jeb Svētā Jēkaba ceļš ejams arī Latvijā.

Jūrmalniece Zoja Golubeva ir māksliniece, glezniecības studijas tagad turpina maģistratūrā. Ir arī jauno produktu attīstītāja Ķekavas putnu fabrikā un paralēli tam jau trīs gadus ir Svētā Jēkaba ceļa gājēja. Ziemas spelgonī 9 dienās pievarējusi 200 kilometru, ejot kājām pa meža un lauku ceļiem no Strenčiem uz Rīgu.

Tā bijusi dzimšanas dienas dāvana pašai sev. Iepriekš jau padsmit gadus savā dzimšanas dienā devusies ceļojumā ārpus Latvijas. Šogad tas nav iespējams, tāpēc  uzdāvinājusi sev ceļojumu tepat Latvijā. Viena 9 dienas gājusi tikai kājām. Katru dienu nogājusi vidēji 25 kilometrus.

Lai sasniegtu rezervēto naktsmītni, nācies iet arī pa tumsu pa nepazīstamiem ceļiem un meža takām. Naktsmītnes rezervējusi ar biedrības “Camino Latvia” palīdzību.

Zoja iemācījusies, kā divas vai trīs nedēļas var iztikt vien ar mugursomu, pavisam  nedaudz mantām. Svētā Jēkaba ceļa gājēji visā pasaulē viens otru pazīst pēc simbola – jūras gliemežnīcas. Ceļa rādītājs ir dzeltenās bultas.

Pirms diviem gadiem Zoja nogājusi kājām 200 kilometrus garu Svētā Jēkaba ceļa  posmu Spānijā, gar okeānu. Nogājusi arī 600 km gar jūru kājām ne tikai Latvijā, bet nedaudz arī Lietuvā un Igaunijā. Veikusi arī citus maršrutus.

Svētā Jēkaba ceļš jeb Santjago ceļš (Camino de Santiago) ir viens no galvenajiem vēsturiskajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā. Tā pirmsākumi meklējami 9. gs., kad saskaņā ar tradīciju tika atklāta apustuļa Jēkaba Vecākā piemirstā kapavieta Galisijā, Spānijā, un pār to tika uzcelta Santjago de Kompostelas katedrāle.
Jau 11. gadsimtā svētceļojumi uz Santjago de Kompostelu aptvēra plašu ceļu tīklu visā Eiropā, sniedzoties desmitiem tūkstošu kilometru garumā. Tā rezultātā veidojies gan materiālais mantojums (tilti, baznīcas un citas lūgšanu vietas, slimnīcas, naktsmītnes), gan nemateriālais mantojums (dziesmas, mīti, leģendas).
Ik gadu simtiem tūkstošu cilvēku dodoties Sv. Jēkaba ceļā, attīstījušās dažādas maršruta variācijas, jo ir ierasts uzskatīt, ka svētceļojums sākas jau no mājām. Jau kopš viduslaikiem Sv. Jēkaba ceļš simbolizē dažādo Eiropas kultūru saskarsmes un apmaiņas vēsturi.

Lai ietu pa Sv. Jēkaba ceļu ir nepieciešama svētceļnieka pase, kurā naktsmāju īpašnieki iespiež savus zīmogus un reģistrē katru svētceļnieku. Tā ir ne tikai kā suvenīrs, bet arī palīdz apkopot, cik kilometru ir veikts?

1 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Varēja beigties letāli!" Uzbrauc uz ietves, ietriecas skolas vārtos: avārija Salaspilī aktualizē gājēju apdraudējumu