Maira Brieža treneris: “Latvijā ir labākie līdzjutēji! Tikai te tā mīl savus mīluļus!” “Bez Tabu” reportāža no skandalozā boksa mača

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

Pagājušajā nedēļas nogalē notikušo Pasaules Boksa supersērijas cīņu starp Latvijas bokseri Mairi briedi un poli Krištofu Glovacki klātienē vēroja arī ”Bez Tabu”. Cīņu, ko daudzi nosaukuši par skandalozu, pie televīzijas ekrāniem vēroja miljoniem cilvēku daudzviet pasaulē, Polijā tā pie televizoru ekrāniem nosēdināja vairākus miljonus skatītāju un vēriena ziņā spēja konkurēt pat ar futbolu, stāsta Polijas televīzijas pārstāvis. Līdz ar to Krištofa Glovacka komandai un Polijas tautai kremt zaudējums. Pats Glovackis paudis, ka alkst revanšu.

Boksa cienītāji sestdien, 15. jūnijā, ”Arēnā Rīga” sāka ierasties laikus, jau ap pulksten 19.00, kaut vakara galvenā cīņa starp Mairi Briedi un Krištofu Glovacki bija paredzēta pēc pusnakts.

Arēnas gaiteņos bija dzirdama sadziedāšanās, atbalstot vienu un otru sportistu. Daudzi latvieši bija mērojuši ceļu uz ”Arēnu Rīga” pat no mītnes zemēm ārpus Latvijas robežām. Sievietes un vīrieši, jauni un gados vecāki bija ieradušies, lai atbalstītu savu favorītu.

”Arēnā Rīga” bija sastopama arī aktrise un uzņēmēja Agnese Zeltiņa, kura stāstīja, ka vienmēr atbalsta Mairi Briedi.

Agnese Zeltiņa
Aktrise un uzņēmēja

Es apmeklēju visas Maira cīņas. Arī Maskavā biju. Bokss ir diezgan zvērīgs un skarbs sporta veids, bet Mairis jāatbalsta!

Galvenos notikumus ringā iesildīja mači ar citu mūsu bokseru dalību. Savā cīņā pret Krievijas sportistu, 31 gadu veco Jevgeņiju Vazemu uzvaru guva Latvijas jaunais talants, vien 18 gadus vecais Mārcis Grundulis, kuru trenē Maira Brieža bijušais treneris Sandis Kleins.

Mārcis Grundulis
jaunais boksa talants

Viņš [Vazems] viennozīmīgi nebija mans stiprākais pretinieks. Ar iepriekšējo pretinieku nesalīdzināt, bet viņš turējās kājās. Nebija nokauta, bet nekas. Mēs koncentrējamies uz uzvarām, nevis uz nokautiem. Cīņas sports ir mana lieta. Savu nākotni centīšos saistīt ar boksu. Mairim novēlu uzvaru, Latvijai šodien jāuzvar! Gribu redzēt Mairi finālā!

Pirms latvieša un poļa cīņas notika supersērijas pirmais pusfināls, kurā kubietis Juniers Dortikoss 10. raundā ar nokautu uzvarēja Endrū Tabiti.

Neilgi pirms Brieža un Glovacka cīņas Polijas televīzijas ”TVP” žurnālists un sporta komentētājs Sebastians Šints stāstīja, ka arī Polijā šī cīņa piesaista milzu skatītāju uzmanību, tās vēriens spēj konkurēt ar nacionālo sporta veidu futbolu.

Sebastians Šints
Polijas televīzijas žurnālists, sporta komentētājs

Visi gaida šo cīņu! Domāju, ka Polijā pie televīzijas ekrāniem būs daudz līdzjutēju. Domāju, ka līdz pat četriem miljoniem! Paredzu, ka būs ļoti skaista cīņa! Mēs dzīvojam tādā laikā, kad mums šāda cīņa ir jāredz, jo nekad vairs šādas cīņas nebūs! Krištofs Glovackis ir sagatavojies kā vēl nekad! Viņš ir sagatavojies ļoti labi, daudz darba ir ieguldīts!

Briedis uzvar, poļi ceļ traci

Lai gan arēnas gaiteņos šķita, ka poļu līdzjutēji ir skaļāki, Mairim Briedim neilgi pēc pusnakts dodoties ringa virzienā, tribīnēs sanākušo Latvijas boksera līdzjutēju emocijas ”eksplodēja”. Pirmo raundu bokseri aizvadīja mierīgi, izlūkojot pretinieku, bet otrajā raundā polis Glovackis, nesportiski un pārkāpjot noteikumus, iesita Briedim pa pakausi. Uz to Briedis atbildēja ar ne mazāku rupjību: sekoja sitiens ar elkoni pa Glovacka seju, pēc kā polis nokrita, bet drīz vien piecēlās.

Cīņa otrajā raundā turpinājās, bet Glovackis pēc saņemtā sitiena ar elkoni šķita izsists no sliedēm. Sekoja vairāki precīzi Brieža sitieni, kurus pavadīja ļoti skaļas līdzjutēju emocijas. Tiesnesis neapturēja cīņu pat pēc otrā raunda beigu gonga skaņām, jo tās neesot dzirdējis. Arī pārboksētajās sekundēs Briedis trāpīja sitienus. Sanākušajiem jau šķita, ka Brieža uzvara ir pavisam tuvu.

Bokseriem uzsākot trešo raundu, Brieža ofensīva turpinājās un beidzās ar uzvaru – Glovackis tika ”aizsūtīts” nokautā.

Daudzi eksperti un ierindas boksa vērotāji šo cīņu jau nodēvējuši par skandalozu, norādot gan uz nesportisko bokseru uzvedību, gan tiesneša rupjajām kļūdām.

Polijas mediji notikušo ”Arēnā Rīga” sauc par lielu skandālu, Glovacka komanda un Polijas televīzijas kanāls ”TVP” sola iesniegt protestus pret Brieža uzvaru, uzskatot, ka Brieža sitiens ar elkoni izšķīra visu.

Anžejs Vasiļevskis
Krištofa Glovacka promouters

Glovackis zaudēja skandalozos apstākļos. Brieža sitiens ar elkoni bija tik spēcīgs, ka Glovackim nebija iespēju vairs normāli turpināt cīņu. Gatavojāmies ilgus mēnešus, un tagad viss velti.

Lūgts komentēt sitienu ar elkoni, Briedis preses konferencē pēc cīņas sacīja, ka tā bija atbilde uz poļa rupjību.

Mairis Briedis
cīņas uzvarētājs

Es biju noliecies. Ja viņš būtu džentlmenis, nesistu man pa pakausi. Viņš ”ieslēdza”, tad es domāju, ka man mazliet ir jāatbild. Tajā situācijā tas bija vienīgais, kā varēju atbildēt. Tas bija tā, lai parādītu, ka nevajag boksēt netīri. Nebija stipri sists.

Uzvarot Glovacki, Briedis ir ieguvis ceļazīmi uz Pasaules boksa supersērijas finālu, kurā tiksies ar kubieti Junieru Dortikosu. Savukārt polis Glovackis medijiem paziņojis, ka alkst revanšu.

Šī cīņa bija ugunskristības visaugstākajā līmenī Brieža galvenajam trenerim Dmitrijam Šiholajam, kurš ir gandarīts par paveikto.

Dmitrijs Šiholajs
Maira Brieža treneris

Man izdevās izveidot treniņprocesu tā, lai Mairis būtu psiholoģiski un fiziski spēcīgs! Rezultātu jūs redzējāt!Latvijā ir labākie līdzjutēji! Citur nejūt līdzi kā šeit par mīluli Mairi!