Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

3 komentāri

“Esmu gan ārzemnieks, gan savējais,” tā sevi dēvē Jorens Šteinhauers, kurā riņķo vācu asinis. Dziesmu “Savējais” viņš sarakstījis kā pateicību cilvēkiem, kuri viņu uzņēmuši kā “savējo” Latvijā, kad viņš no Vācijas ieradās Latvijā, apmaiņas braucienā.

Tomēr pirmās sajūtas par skolu piedzīvotas Vāczemē. Šobrīd Jorens atzīst, ka mācīšanās neesot bijusi viņa mīļākā nodarbe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kad septembrī atgriezos skolā vienmēr biju pa gaisiem, jo dzīvoju vēl brīvdienās,” stāsta Jorens, kurš piebilst, ka pirmo reizi redzot 1. septembra svinības Latvijā bijis pārsteigts par to, cik pie mums viss esot svinīgi.

“Cilvēki ar puķēm dodas uz skolu un skolēniem līdzi nāk arī vecāki! Vācijā tas notiek mazāk svinīgi. Vācijā ziedi tiek aizvietoti ar tādām kā tūtēm.”

Tūtēs iekšā ir noderīgas lietas uzsākot mācības- sākot ar zīmuļiem, lapiņām un grāmatām, beidzot pat ar modernām dāvanām.

Japānas vēstniecības Latvijā padomnieks Tošijuki Sudzuki dalās pieredzē par jaunā mācību gada sagaidīšanu Japānā.

Izrādās, ka teju otrā zemeslodes pusē, skolas sākšanos atzīmē līdzīgi kā pie mums, taču citā datumā.

“Jaunais mācību gads Japānā sākas aprīlī un ilgst līdz martam. Līdz ar to 1. septembrim Japānā nav nozīmes, taču svarīga diena ir 1. aprīlis, kad skolā tiek rīkota īpaša ceremonija.”

Tiesa, ceremonija paredzēta vien pirmklasniekiem. Ceremonijas laikā gan mazie skolnieki, gan viņu vecāki iepazīstas ar skolas programmu un mācībām. Pasākums ir īss, jo tomēr esot jāļauj bērniem aprast “ar skolas gaisu” un sagatavoties nākamajai dienai, kad sākas mācības.

Pagaišgad dziedātāja Liene Greifāne piedzīvoja krasas pārmaiņas – viņa pārcēlās uz dzīvi Krievijā, lai uzsāktu mācības prestižajā Krievijas Kinematogrāfijas institūtā, lai apgūtu kinorežiju.

Šogad Liene uzsāks studijas jau kā 2. kursa studente. Taču 1. septembris pirms gada neizpalika bez mācību gada svinēšanas- Krievijas stilā.

Greifāne atzīst, ka bija ļoti pārsteigta par 1. septembri Krievijā. Ierašānās uz 1. septembra pasākumu esot bijis obligāts nosacījums. Sacīts-darīts!

“Krievijā viss ir ļoti pompozi. Tā kā tādās PSRS laika filmās- orķestris, uznāk viens dekāns, uznāk otrs, prezidenta uzrunas. Nu tā, tādā pionieru stiliņā!”

Mūziķe “mazo šoku” paķērusi mirklī, kad devās uz svinīgo pasākumu līdzi nesot ziedu pušķi. Izrādās, ka krievijā apdāvināšana neesot populāra.

Lai vai kā, viņa ir gatava jauniem izaicinājumiem studijās un vēl visiem veiksmīgu jauno mācību gadu!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl