Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

3 komentāri

“Esmu gan ārzemnieks, gan savējais,” tā sevi dēvē Jorens Šteinhauers, kurā riņķo vācu asinis. Dziesmu “Savējais” viņš sarakstījis kā pateicību cilvēkiem, kuri viņu uzņēmuši kā “savējo” Latvijā, kad viņš no Vācijas ieradās Latvijā, apmaiņas braucienā.

Tomēr pirmās sajūtas par skolu piedzīvotas Vāczemē. Šobrīd Jorens atzīst, ka mācīšanās neesot bijusi viņa mīļākā nodarbe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Kad septembrī atgriezos skolā vienmēr biju pa gaisiem, jo dzīvoju vēl brīvdienās,” stāsta Jorens, kurš piebilst, ka pirmo reizi redzot 1. septembra svinības Latvijā bijis pārsteigts par to, cik pie mums viss esot svinīgi.

“Cilvēki ar puķēm dodas uz skolu un skolēniem līdzi nāk arī vecāki! Vācijā tas notiek mazāk svinīgi. Vācijā ziedi tiek aizvietoti ar tādām kā tūtēm.”

Tūtēs iekšā ir noderīgas lietas uzsākot mācības- sākot ar zīmuļiem, lapiņām un grāmatām, beidzot pat ar modernām dāvanām.

Japānas vēstniecības Latvijā padomnieks Tošijuki Sudzuki dalās pieredzē par jaunā mācību gada sagaidīšanu Japānā.

Izrādās, ka teju otrā zemeslodes pusē, skolas sākšanos atzīmē līdzīgi kā pie mums, taču citā datumā.

“Jaunais mācību gads Japānā sākas aprīlī un ilgst līdz martam. Līdz ar to 1. septembrim Japānā nav nozīmes, taču svarīga diena ir 1. aprīlis, kad skolā tiek rīkota īpaša ceremonija.”

Tiesa, ceremonija paredzēta vien pirmklasniekiem. Ceremonijas laikā gan mazie skolnieki, gan viņu vecāki iepazīstas ar skolas programmu un mācībām. Pasākums ir īss, jo tomēr esot jāļauj bērniem aprast “ar skolas gaisu” un sagatavoties nākamajai dienai, kad sākas mācības.

Pagaišgad dziedātāja Liene Greifāne piedzīvoja krasas pārmaiņas – viņa pārcēlās uz dzīvi Krievijā, lai uzsāktu mācības prestižajā Krievijas Kinematogrāfijas institūtā, lai apgūtu kinorežiju.

Šogad Liene uzsāks studijas jau kā 2. kursa studente. Taču 1. septembris pirms gada neizpalika bez mācību gada svinēšanas- Krievijas stilā.

Greifāne atzīst, ka bija ļoti pārsteigta par 1. septembri Krievijā. Ierašānās uz 1. septembra pasākumu esot bijis obligāts nosacījums. Sacīts-darīts!

“Krievijā viss ir ļoti pompozi. Tā kā tādās PSRS laika filmās- orķestris, uznāk viens dekāns, uznāk otrs, prezidenta uzrunas. Nu tā, tādā pionieru stiliņā!”

Mūziķe “mazo šoku” paķērusi mirklī, kad devās uz svinīgo pasākumu līdzi nesot ziedu pušķi. Izrādās, ka krievijā apdāvināšana neesot populāra.

Lai vai kā, viņa ir gatava jauniem izaicinājumiem studijās un vēl visiem veiksmīgu jauno mācību gadu!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl