Līdz ar sniega nokušanu pazūd arī asfalts! Jelgavnieki pārsteigti par nupat atjaunotā ceļa stāvokli

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

0 Komentāru

Jelgavā, Romas ielā, pirms vairākiem mēnešiem uzlēja jaunu asfaltu, taču nepaiet ne gads, un uz asfalta jau lielas plaisas! Vietējie iedzīvotāji nesaprašanā, kā iespējams, ka tik ātri radušies bojājumi.

Izrādās, – šī nav pirmā reize, kad ceļš remontēts un gadījusies ķibele! Viens asfalta posms remontēts jau pirms diviem gadiem, tomēr arī tur pavisam ātri bija novērojamas bedres.

Andris
pārsteigts par nolaidību

Asfalta pirmais posms pirmo reizi tika uzklāts 2018. gadā, taču pēc sešiem mēnešiem parādījās bedres. Atbildīgie teica, ka problēma tiks risināta, taču plaisu tikai aizlēja ar piķi. Šogad pabeidza remontēt otro posmu, nepagāja ne seši mēneši, un atkal ir plaisas!

Ceļu iepriekš klāja grants, tāpēc izlemts to noklāt ar asfaltu, citādi nav bijis iespējams izbraukt. Iedzīvotāji, protams, ir priecīgi par jauno ceļu, taču ir izbrīnīti, kāpēc šāda situācija radusies.

Gvido
kaimiņš

Kamēr nebūs tā, ka iepirkumi būs lētākais variants, tikmēr visu laiku tā būs! Tiklīdz uznāk sals, uzsnieg sniegs, asfalts pazūd līdz ar sniega kārtu. Vienmēr vinnē lētākais piedāvātājs! Kur ir redzēts, ka lētākais variants ir tas labākais?

Jelgavas domes izsludinātajā konkursā par seguma atjaunošanu, veiksme uzspīdēja firmai “Igate”. Viņi gan neuzņemas vainu par plaisām. Pieļauj variantu, ka kļūda projektā.

Arnis Lapiņš
SIA ceļu būvniecības sabiedrība “Igate” pārstāvis

Ceļa izbūves tapšanā nekādas atkāpes nav pieļautas, arī būvuzraugs nav konstatējis kļūdas. Problēmu risināsim pavasarī, jo šobrīd to nav iespējams izdarīt, tad arī konstatēsim, kāds ir iemesls asfalta bojājumiem. Ar diezgan lielu pieļaujamību varam apgalvot, ka ir pamata noslīdējums. Iespējams tas ir radies braucot ļoti smagai tehnikai. Projektā nav bijis paredzēts mainīt pamatu.

Pašvaldība katru pavasari, nokūstot sniega kārtai, pārbauda īstenotos projektus, tad arī tiks izvērtēts, kurš pieļāvis kļūdu. Atjaunotajam ceļam ir piecu gadu garantijas termiņš, tā laikā arī ir iespējams novērst radušās ķibeles.

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” pārstāve Kristīne Lazdiņa skaidro, ka ceļu par saviem līdzekļiem atjaunos tas, kurš būs pieļāvis kļūdu – pasūtītājs vai izpildītājs.

Tikmēr jelgavniekiem nāksies vēl paciesties, kamēr ceļš būs pilnībā pabeigts, tomēr solījums ir dots, vaininieks problēmu novērsīs. Vai atkal plaisas aizslēps ar piķi, vai tomēr labos, tas vēl nav zināms.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti