”Latvijas Radio 2 direktors neieredz Līgas un Jāņus,” pārliecināts Jānis no Ogres novada

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

17 komentāri

Lauberietis Jānis ar lepnumu nes savu vārdu, kā arī savai meitai devis vārdu Līga, taču jau 7. gadu saulgriežu svinēšana ir ar zināmu rūgtuma piegaršu.

Tam iemesls ir ”Latvijas Radio 2” lēmums no atskaņojamo dziesmu saraksta dzēst skaņdarbus, kas izceļas ar negantākiem, nerātnākiem tekstiem.

Jānis
vēlas lustīgus Jāņus

Neskan Līgo dziesmas, kas skanēja agrāk. Konkrēti tās ir ”Ugunīgās Guntas un Negantā Porganta” dziesmas, kā arī ”Līgo dziesmu muciņas”. Neviens nevar paskaidrot, kur šīs dziesmas palikušas.

Jānis norāda, ka atbildes meklējumos vērsies dažādās iestādēs, piemēram, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), Saeimā, taču visi bezpalīdzīgi noplātot rokas. Sava vārda patriots vairākkārt vērsies arī pie ”Latvijas Radio” vadības, taču vienmēr saņēmis atbildi, ka dziesmas ēterā nebūs dzirdamas.

”Latvijas Radio 2” direktors atklāj, ka par negantajām dziesmām savulaik saņemtas sūdzības, tādēļ no 2006. līdz 2010. gadam fonotēkā veikta sava veida cenzūra.

Armīns Ronis
”Latvijas Radio 2” direktors

Lielākoties šīm dziesmām ir tādi teksti, ko nebūtu vēlams dzirdēt bērnu ausīm. Sabiedriskajā medijā nevar tādas dziesmas atskaņot. Esmu sniedzis skaidrojumus gan radio valdei, gan NEPLP, kur man piekrita, ka šādas dziesmas nevar atskaņot.

Latviešu mūzikas izdevējs, producents Guntars Račs ”nerātnās” Līgo dziesmas sauc par infantilām, tajā pašā laikā norāda, ka ”pārdošanas dati liecināja, ka tas ir vajadzīgs”.

Bez Tabu izdodas sazināties ar Jāņa iecienīto ”Ugunīgo Guntu”, kas šobrīd strādā kādā galvaspilsētas bibliotēkā. Mūziķe norāda, ka ”Ugunīgās Guntas” projekts bija veiksmīgs, taču nu jau vairākus gadus ir beidzies.

Foto

TOP komentāri

 • Māris
  +3 +3 0

  Māris

  Kas vainas tādām dziesmām kā1 Līgo līgo jāņu siers,2 Līgo vilcieniņš ,3Uzdziedāsim Jāņu dziesmas,4 Nenāc nenāc raganiņa,5Ak Jāni precē mani,6 Klausies meit,7 Jāņos visi līgo, 8Celies celies Jāņa māt,9Nāc nākdama zāļu diena 10Alu alu Aigariņš utt
 • Juris
  +3 +3 0

  Juris

  Pilnīgi piekrītu Jānim jo šogad 2018 gadā pa radio vispār nav nevienas līgodziesmas. Kā lr 2 var tik zemu nolaisties tiešām nav saprotams.
 • Andis Feldmanis
  +4 +3 -1

  Andis Feldmanis

  Jautājums Račam. Ja pareizi saprotu Jūsu teikto, ka šīs dziesmas ir infantilas, tad pēc Jūsu saprašanas, arī Latviešu nerātnās dainas ir infantīlas? P.S. Nedaudz no svešvārdu vārdnīcas: infantils - tāds, kas nav pietiekami (atbilstoši vecumam) attīstījies (piemēram par organismu); tāds, kurā izpaužas nepietiekama (vecumam neatbilstoša) attīstība. Ja no medicīnas viedokļa, tad infantīlisms - bērnišķīga auguma un psih. iezīmju saglabāšanās pieaugušam cilvēkam. Tam pamatā ir traucējumi starpsmadzenēs, hipofīzē, vairogdziedzerī un dzimumdziedzeros. Kā Jūs to visu gribat attiecināt uz nerātnām dziesmām? P.S. Cienu Jūsu daiļradi, bet tomēr Jūsu līmeņa cilvēkam nevajadzētu lietot terminus, kas Jums pašam nav īsti saprotams.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl