Latvijas olimpiešiem Tokijā katru dienu jāveic Covid-19 tests

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Olimpiskajā ciematā Tokijā konstatēti jau vairāki Covid-19 pozitīvi gadījumi, tāpat zināms, ka Latvijas džudistam Jevgeņijam Borodavko olimpiskās spēles beidzās jau Latvijā. Sportistam tika konstatēts Covid-19 pozitīvs rezultāts.

Latvijas un pārējo valstu atlētiem Olimpiskajā ciematā katru dienu jāveic siekalu tests, publiskās vietās jāvalkā sejas maska. To drīkst novilkt, esot savā istabiņā, kā arī ēdot.

Latvijas basketbolists Agnis Čavars raidījumam “Bez Tabu” atklāj, ka piesardzības pasākumi redzami ik uz katra soļa.

Agnis Čavars
olimpietis, basketbolists

Kad braucam uz treniņu, tiek aizplombēts autobuss, visi logi. Brauc kapsulā. Atbraucot atpakaļ uz Olimpisko ciematu, tiek mērīta ķermeņa temperatūra. Tāpat tiek pārbaudītas arī somas. Visu laiku tiek sekots līdzi veselības stāvoklim. Tāpat katram telefonā ir jābūt aplikācijai, kas katru dienu jāpilda. Tur jānorāda savs veselības stāvoklis, temperatūra. Telefonā jābūt ieslēgtai atrašanās vietas noteikšanas funkcijai.

Kafejnīcā uz galdiem novietoti plastmasas aizslietņi, lai ēdiena baudīšanas laikā viens otram neelpotu virsū. It visos Olimpiskajos objektos tiek nodrošināta iespēja dezinficēt rokas, kā arī tiek mērīta ķermeņa temperatūra.

Covid testi regulāri jāveic arī žurnālistiem, kuri ieradušies Tokijā.

Skaties vairāk sižetā.

1 komentārs