Latvijas Miera Pagoda un citi unikāli objekti – kur meklēt informāciju, lai atklātu Latviju? 

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Kampaņa “Atklāj Latviju” ir viens no interneta palīgiem ceļotgribētājiem, mājaslapā izveidota Latvijas karte ar populāriem un mazāk zināmiem apskates objektiem. Projekta vēstnesis, atklājējs Otomārs Pūce aicina iesaistīties dažādās aktivitātēs, piemēram, apmaldīties Nurmuižas apbūves kompleksā, apbrīnot priedes dabas parkā “Ragakāpa”, atgūt līdzsvaru Latvijas Miera Pagodā. Raidījums “Bez Tabu” kopā ar kampaņas veidotājiem devās apskatīt Miera Pagodu. 

Katram ir iespēja līdzdarboties Latvijas atklājēju ceļveža veidošanā, projekta vadītājs Mārtiņš Eņģelis par to pateicīgs modernajām tehnoloģijām. Mājaslapas saturu veido cilvēki, kas ievieto sociālajos portālos fotogrāfiju ar mirkļbirku “atklaj”. Mēneša laikā jau saņemtas ziņas par vairāk nekā 50 apskates objektiem, tiesa kampaņas organizatori visus pieteikumus rūpīgi izvērtē.

Mārtiņš Eņģelis
projekta atklajlatviju.lv vadītājs

Ir daudzi gan tehniski ierobežojumi, gan nepieciešams saglabāt kaut kādu kopēju konceptu, piemēram, nē sakām melnbaltām fotogrāfijām, vietām, kuras ir bīstamas vai nesasniedzamas. Ja šī vieta ir iedvesmojoša, sasniedzama un atrodas Latvijā, tad tā agrāk vai vēlāk nonāks mājaslapā.

Jāņem vērā, ka ne visi galapunkti pieejami divdesmit četras stundas dienā un septiņas dienas nedēļā. Iespēju robežās kartes veidotāji par to ceļotgribētājus ir informējuši mājaslapā, tomēr pirms došanās uz kādu objektu ieteicams noskaidrot papildu informāciju. Piemēram, Miera Pagodas apmeklējumu sezona ir no aprīļa beigām, maija sākuma līdz vēlam rudenim, tas atkarīgs no laikapstākļiem. Tāpat ieteicams sazināties ar teritorijas pārvaldniekiem un pieteikt vizīti.

Inga Līvmane
Miera Pagodas pārstāve

Pirmkārt, šī ir spēka vieta, ļoti spēcīgi enerģētiska vieta, kura no dabas jau ir spēka vieta. Šī vieta bija viena no 12 vietām Latvijā, kuras tika piedāvātas skolotājiem, kas veica šo projektu. Būvniecība tika veikta pēc visiem svētu vietu būvēšanas kanoniem, tika izvēlēta tieši šī vieta, kas ir unikāla pati par sevi.

Savukārt organizācijas “Latvijas Valsts meži” mājaslapā mammadaba.lv un speciāli izveidotā mobilajā lietotnē apkopota informācija par vairāk nekā 400 Latvijas tūrisma objektiem, dabas takām un atpūtas vietām. Pie katra objekta pievienots īss apraksts un norādīts maršruts, tomēr “Latvijas Valsts mežu” pārstāve Anda Sproģe atgādina, ka Latvijā šobrīd pastāv ugunsnedrošais periods, un mežos kurināt ugunskuru ir aizliegts. “Tur, kur ugunskura vietas jau ir izveidotas, drīkst kurināt, bet jāievēro milzīga piesardzība,” informēja Anda Sproģe.

Foto

0 Komentāru