Latvijas “Instagram” zvaigznes atklāti par cīņu ar ļaunprātīgajiem interneta komentētājiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

6 komentāri

Atpazīstamību sabiedrībā satura radītājas Kristīne Dzenīte un Beāte Bērziņa ieguvušas sociālajos tīklos. Abu profiliem vietnē “Instagram” seko teju 27 tūkstoši cilvēku. Kuplajā sekotāju lokā ir arī cilvēki, kas nekautrējas izteikt rupjas, pat aizvainojošas piezīmes, par kurām satura radītājas nolēmušas neklusēt.

Kristīnes Dzenītes ikdiena paiet, ne tikai fotografējoties un uzņemot video. Viņa ir arī trenere, sieva un divu dēlu mamma. Atpazīstamību sociālajā vidē ieguvusi grūtniecības laikā, kad dalījās sajūtās, gaidot dēlus. Atzīst, ka sākotnēji viss bijis labi – citas māmiņas aktīvi dalījušās savos stāstos par grūtniecību un vēlāk jau bērnu audzināšanu, tāpat aizskartas citas tēmas, kuras Kristīnei bijušas saistošas.

Tomēr viss mainījies, kad sekotāju loks kļuvis krietni lielāks. Pie 20 tūkstošiem pamanījusi, ka pie bildēm sākuši parādīties arī negatīvi komentāri. Vēlāk jau saņēmusi ziņas par to, ka viņas dzīve tiek apspriesta dažādos forumos.

Kristīne Dzenīte
satura radītāja

Man atsūtīja ekrānuzņēmumu, ka par mani runā forumos. Es iegāju paskatīties. Mēs ar vīru sēdējām un domājām, ak, mans Dievs, kas ir tik slikts noticis, to cilvēku dzīvēs, ka viņi uzspiež uz mana profila, skatās visu no A-Z, jo tur ir izanalizēts viss – no matu galiņiem līdz pa papēžiem. Pat katrs kauliņš ir izanalizēts.

Kristīne atklāj, ka forumā diskutē par viņas privāto dzīvi – dzīvokļa cenu, vīra darbavietu, ķermeni. Izjūtot psiholoģisko teroru, Kristīne nenoliedz, ka sirds sāpējusi. Īpaši tāpēc, ka apspriests pats svarīgākais viņas dzīvē – bērni.

Cits stāsts ir Beātei Bērziņai, youtube.com konta BetaBeidz radītājai. Viņa sabiedrības spiedienu izjutusi, kad tapis zināms, ka būs viena no “Supernovas” vadītājām.

Beāte Bērziņa
satura radītāja

Tie raksti medijos saradās tik šausmīgi daudz, arī nīdēju pulciņš saradās tik liels, bet tā man bija lieliska iespēja vienkārši apklusināt visus tumsoņas un nīdējus, kas uzskata, ka es to nevaru. Es to uztvēru kā iespēju. Es zināju, ka es sagatavošos. Un es zināju, ja kāds to var – tā es esmu. Un es to izdarīju!

Psihoterapeits Nils Konstantionovs norāda, ka šobrīd no mobinga visvairāk cieš jaunieši skolās un cilvēki, kas kļuvuši atpazīstami, piemēram, sociālajos tīklos. Uz jautājumu, kā mobingu internetā mazināt, vienas konkrētas veiksmes formulas nav. Tomēr Nils iesaka sākt pašiem ar sevi – analizēt savu rīcību. Tāpat ir situācijas, kad foruma administrācija seko līdzi komentāru plūsmai.

6 komentāri