Latvijas biohakeri iesaka paņēmienus, kā uzlabot savu pašsajūtu uz visiem laikiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Darīt visu, lai justos labāk, enerģiskāk, produktīvāk – devīze, kas raksturo plašu popularitāti guvušo biohakeru kustību.

Kaspars Vendelis, viens no biohakeru dibinātājiem, izmaiņas savā ikdienā ieviesis pirms pieciem gadiem, un šobrīd transformācijas process jau kļuvis par ikdienu.

Kaspars Vendelis
biohakeris

Biohakings ir būt mazliet badā, mazliet aukstumā un cilāt smagumus. Tā ir visa atbilde uz to, kas būtu jādara.

Kaspars uzskata, ka viens no efektīvākajiem paņēmieniem, kuru cilvēks varētu darīt, lai uzlabotu savu pašsajūtu un psiholoģisko stāvokli, ir ikdienā ieviest fiziskās aktivitātes. Kaut minūti pacelt svara bumbu, pastāvēt uz adatu paklāja, pēc kafijas darbā doties uz tālāko automātu vai reizi stundā uztaisīt piecus pietupienus varot ikviens.

Tā ir biohakinga ideja – “hakot” jeb uzlauzt savu ķermeni un justies labāk. Latvijā ir apmēram 1000 biohakeru, starp tiem arī labi zināmie pirtnieki, kuri spēj nomierināt nervu sistēmu.

Māris Žunda savu ceļu uz biohakingu sācis pirms sešiem gadiem ar pirts skolu, rūdīšanās skolu un aukstuma iemīlēšanu. Mācīšanās pētīt, kā strādā ķermenis, turpinās ikdienu, un izglītošanās procesā labi palīdz tehnoloģijas. Izvēloties pareizās telefona aplikācijas, ir iespējams sekot līdzi savai elpošanas gaitai un miega kvalitātei.