Latvijā dzīvojošās Mērija un Džordžija no Ķīnas dalās pieredzē, kā pagatavot gardu Āzijas maltīti

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

0 Komentāru
Latvijā dzīvojošās Mērija un Džordžija no Ķīnas dalās pieredzē, kā pagatavot gardu Āzijas maltīti

Latvijā dzīvojošā Ķīnas māksliniece Mērija Džana un viņas meita Džordžija “Bez Tabu” rubrikā “Cita garša” gatavo vienkāršu, bet Ķīnas dienvidu daļā populāru un garšīgu ēdienu no rīsiem, ananasiem, olām, dārzeņiem un garnelēm.

Mērija Džana (Mary Zhang) ir māksliniece, arhitekte. Pirms nokļūt Latvijā, jau bija izveidojusies sadarbība ar arhitektu Milānā.

Mērija Džana

Vienreiz, kad devos uz Milānu, es šķērsoju Rīgu un iemīlējos šajā pilsētā. Es biju ļoti pārsteigta, jo iepriekš nebiju redzējusi šo paradīzi. Es nodomāju, varbūt man jāsāk jauna dzīve šeit, Rīgā? Mēs nolēmām pārcelties uz šejieni un pamēģināt. Mēs esam drosmīgas.

Es tiešām mīlu šo valsti un cilvēkus, kas izturas pret mums kā pret draugiem. Vienīgi es jūtu, ka Latvijas cilvēki ir pārāk kautrīgi, īpaši realizējot komerciālus projektus, varbūt Latvijas cilvēkiem jābūt drosmīgākiem. Es uzskatu, Latvijā ir daudz labu mākslinieku, zinātnieku, tehnoloģiju speciālistu, bet ķīniešiem ir maz iespēju par to uzzināt. Jums jāmēģina palielināt jaudu, lai sevi reklamētu pasaulē.

Džordžija Čana Džana (Giorgia Chang Zhang) tāpat kā viņas mamma lieliski zīmē un aizraujas arī ar filmu veidošanu. Mācās ģimnāzijā un labi runā latviešu valodā. Ģimene ir no Pekinas, Latvijā dzīvo 7 gadus.

Mērija Džana

Daudzi cilvēki man vaicā, kā izveidot biznesu Ķīnā? Latvijai tas ir svarīgi. Eiropieši domā citādāk nekā Austrumos, īpaši Ķīnā. Kad gribat komunicēt ar ķīnieti, viņš nepateiks tieši, ko patiesībā domā, bet “turēsies kaut kur pa vidu”. Pat ja negribēs sadarboties, veidot biznesu kopā, nekad nepateiks klientam vai draugam “nē”, lai izrādītu pieklājību.

Ķīnieši un latvieši domā citādāk. Ja jūs domāsiet tikai vienā virzienā, jūs tikai iztērēsiet visu savu enerģiju. Dažreiz ķīniešu klienti grib izprast jūsu spējas spriest plašāk. Ķīnieši saskata daudz iespēju, viņiem ir citādāks domāšanas veids. Ja arī jūs uzdrošināsieties domāt plašāk, jūs viņiem patiksiet. Viņi uzskatīs, jūs esat līdzīgi domājošs, un šajā gadījumā jums būs lielākas iespējas vinnēt.

Mērija Džana un viņas meita Džordžija gatavo vienkāršu, bet Ķīnas dienvidu daļā populāru un ļoti garšīgu ēdienu. Tas ir viens no pirmajiem ēdieniem, ko Džordžija iemācījās patstāvīgi gatavot.

Rīsi ar ananasiem, garnelēm, olām ķīniešu gaumē.

Sastāvdaļas:
Rīsi
Ananass
Garneles
Olas
Cīsiņi
Burkāns
Zaļie zirnīši
Paprika
Lociņi

Ananasu pārgriež uz pusēm. Mīkstumu izņem, sagriež gabaliņos, ieliek atsevišķā bļodiņā un pārlej ar vieglu sālsūdeni (tējkarote sāls uz glāzi ūdens). Sakuļ divas olas ar nedaudz ūdeni un sāli, maisot apcep. Pakāpeniski pievieno visas sastāvdaļas: lociņus, burkānus, zirnīšus, papriku, vārītos rīsus, apceptos cīsiņus, ananasus un garneles. Pāris minūtes cep, ļauj nedaudz atdzist un pilda izgrebtajā ananasā.

Pasniedz siltu. Cīsiņu vietā ar izmantot vistas gaļu.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri