“Latviešiem jāmaina domāšana par brīvdabas sportu!” Nūjošanas treneris aicina būt aktīviem jebkādos laikapstākļos!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru

“Sports ir mūsu baterijas, kas mūs bagātina un dod enerģiju,” tā uzskata nūjošanas treneris un Eiropas sporta nedēļas vēstnesis Roberts Radičuks, viņš pats tam ir staigājošs pierādījums. Roberts Radičuks ir viens no nūjošanas kustības aizsācējiem Latvijā, koptreniņus organizējis jau pirms desmit gadiem un dara to joprojām.

Nūjošanas entuziasts Roberts Radičuks norāda, ka aktivitātes uzsākšanai nepastāv vecuma vai fiziskās sagatavotības ierobežojumu. Turklāt nūjot var visa gada garumā un jebkādos laikapstākļos. Roberts Radičuks uzskata, ka latviešiem jāmaina domāšana un jānotic, ka brīvdabas sporta veidi nav paredzēti tikai vasaras sezonai.

Roberts Radičuks
nūjošanas treneris

Tā ir slodze sirdij, asinsvadu sistēmai, elpošanas sistēmai, un otra lieta ir balsta kustību aparāts. Nūjošanas laikā strādā muguras atliecēji, ar labu nūjošanas tehniku kārtīgi var trenēt gan 90% muskuļu, gan uzlabot stāju, to uzreiz novēro visi nūjotāji.

Viens nūjošanas treniņš ilgst 90 minūtes, tā laikā tiek pievarēta apmēram sešu kilometru distance un izpildīti vingrinājumi. Ieteicamais nodarbības biežums ir trīs reizes nedēļā, taču jebkura aktivitāte uzlabo veselību, tam piekrīt arī fizioterapeite Īrisa Vidauska.

Īrisa Vidauska
fizioterapeite

Bieži vien ir tā, ka cilvēki sāk trenēties un izvēlas pārāk augstas intensitātes treniņus, treneris to neņem vērā, un cilvēks pārslodzes dēļ vairs nevēlas turpināt aktivitāti, jo tā nedeva labu sajūtu. Tāpēc tas ir būtiski jāizvērtē un jākonsultējas ar speciālistu pirms aktivitātes uzsākšanas.

Fizioterapeite praksē novērojusi, ka patīkamu emociju pieplūdums jūtams jau pēc pirmās nodarbības, vielmaiņas iekustināšana un enerģijas apmaiņa notiek pēc nedēļas, savukārt izmaiņas ķermenī un stājā var novērot pēc mēneša vai pusotra.