Latvieši ar nepacietību gaida zvaigžņu lietu augustā!

Pievienot komentāru
Latvieši ar nepacietību gaida zvaigžņu lietu augustā!
Foto: Mārtiņš Vanags

Zvaigžņu lietus jeb, kā to precīzāk sauc astronomi, meteoru plūsma rodas, Zemes orbītai šķērsojot komētas orbītu, tādējādi atmosfērā milzīgā ātrumā ielido sīkas daļiņas, izmērā ne lielākas par smilšu graudu, un strauji uzliesmo. No Zemes tās izskatās kā krītošas zvaigznes, tāpēc arī tautā šī parādība ieguvusi tēlaino nosaukumu.

Par zvaigžņu lietu jautājums radies arī kādai Bez Tabu skatītājai, kas raidījumam atrakstījusi vēstuli mājas lapas sadaļā Sūdzību dēlis! Sofija jautā:

Labdien, lieliskā Bez tabu komanda! Cenšos baudīt vasaru un sajust “vasaras garšas”. Tūlīt jau kāt augusts, mīlestības un kāzu mēnesis. Un kā katru gadu, tieši augusta siltajās naktīs vērojams zvaigžņu lietus. Vēlos sagatavoties un nenokavēt šo “vasaras garšu”, bet interneta informācijas pārpilnības ragā nespēju atrast vienotu informāciju par gaidāmo meteoru lietu šogad. Vai Bez tabu komandā ir kāds romantiķis, kurš spētu rast atbildi, kad tieši gaidāms zvaigžņu lietus, un kurā vietā Latvijā tas būs vērojams viskrāšņāk?
Vēlot Jums katram atrast savu vasaras garšu! Ar cieņu, Sofija!

Lai visu precīzi noskaidrotu, raidījums Bez Tabu tiešraidē sazvanījās ar astronomu Ilgoni Vilku!

Skaties video un uzzini!