“”Latvenergo” mums ir smagi “iegriezis”.” Aizkraukles mēra vietnieks taisnojas, kāpēc Daugavas krastā nav pontonlaipas

0 Komentāru

Vasara mūs šogad nelutina, un arī tajās pašās karstākajās dienās atpūtniekus nelutina Aizkraukles pašvaldība, kas nedod “zaļo gaismu” laipas uzstādīšanai Daugavas krastā.

Lai arī aktīvā peldēšanas sezona rit pilnā sparā, daudzu atpūtnieku ierastajā peldvietā Aizkrauklē vienas lietas vēl joprojām nav.

Vietējā pašvaldība peldvietu Daugavas krastā labiekārto, kā vien prot un var. Top arī laipa uz pontoniem, lai peldētgribētāji varētu laiski nodoties aktīvās atpūtas baudīšanai. Taču šogad krasts ir tukšs un no laipas nav ne miņas.

Pontonlaipu pērn uzstāda maija beigās. Koka, metāla un plastmasas cauruļu konstrukcija izmaksā aptuveni 12 000 eiro, tā paredzēta ne tikai peldētājiem, bet arī dažādu peldlīdzekļu pietauvošanai. Daļa iedzīvotāju gan ir neizpratnē, kāpēc pontonlaipa vēl joprojām nav novietota tai paredzētajā vietā.

Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Einārs Zēbergs atzīst, ka pontonlaipa ir ļoti pieprasīts infrastruktūras objekts. “Diemžēl šogad ar šo te ūdens līmeņa pazemināšanu mums ir smagi “iegriezis” “Latvenergo”, un mēs nevarējām to izdarīt.”

Iedzīvotāji gan norāda, ka laipas var izvietot arī brīdī, kad tiek pazemināts ūdens līmenis. Kad to atjaunos ierastajā līmenī, laipu atkal varētu pārcelt tuvāk krastam. Pašvaldības pārstāvis gan norāda, ka budžetā ir paredzēta nauda pontonlaipas vienai iecelšanas un izcelšanas reizei.

Par vienas šādas operācijas īstenošanu no budžeta jāatvēl teju 1000 eiro. Pontonu konstrukcija gan nav no tām uzticamākajām, jo uzvarējis lētākais piedāvājums. Pērn atvienojās viena no caurulēm un teju vai aizpeldēja plašajā Daugavā.

Oficiālā peldsezona Latvijā ilgst līdz 15. septembrim. Pontonlaipa Aizkrauklē tiks uzstādīta augustā, tātad peldsezonas otrajā pusē. Izrādās, to izdarīs tieši pirms pilsētā notiekošajām ātrumlaivu sacensībām. Zēbergs gan noliedz, ka abām šīm lietām būtu kāda saistība.

0 Komentāru