”Lapsa” Liene Zemīte un spēcīgākais Dainis pasaulē meklē ceļu uz pili

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Ceļš no Lietuvas pierobežā esošajiem Pīrāgiem līdz Mežotnes pilij abiem raidījuma “Bez Tabu” rubrikas ”Mūsu vietas, mūsu cilvēki” dalībniekiem jāveic, neizmantojot savus tālruņus, kā arī naudu. Viņi nezina, kur atrodas ceļojuma sākumpunkts, jo līdz tam viņi aizvesti ar aizsietām acīm.

Pilnībā uzticoties “Bez Tabu”, abi ceļabiedri tiek nogādāti automašīnā. Braucot uz galamērķi, viņu spēja paredzēt braukšanas virzienu ir pārsteidzoša, tādēļ filmēšanas komanda spiesta veikt vairākus manevrus, lai nojauktu pēdas.

Noņemt acu apsējus kafejnīcas ”Lapsas māja” īpašniecei Lienei Zemītei un spēkavīram Dainim Zāģerim ļauts vien pieturā ”Pīrāgi”, kur sākas viņu ceļojums uz 21 kilometra attālumā esošo Mežotnes pili.

Kaut pavisam drīz izdodas apturēt automašīnu, kuras vadītājs dodas nepieciešamā virzienā, abus piedzīvojumu meklētājus sagaida pamatīgs pārsteigums. Vietā, kur līdz šim atradās gājēju tiltiņš pāri Lielupei, pēkšņi no tilta nav ne miņas, kas nozīmē, ka ceļotājiem jāveic samērā liels apkārtceļš, lai nokļūtu vajadzīgajā upes krastā.

Dainis Zāģeris
Spēkavīrs

Šeit bija tas tiltiņš. No tā nekas nav palicis pāri! Vai nu peldam pāri, vai braucam atpakaļ uz Bausku!?

Pavisam drīz izdodas vienoties ar starppilsētu autobusa šoferi, ka viņus autobusā uzņems, kaut nespēj samaksāt par biļeti. Šoreiz autovadītājs ir tik laipns, ka izmaksas sedz pats, taču, galu galā, viņš no rubrikas dalībniekiem saņem dāsnu pateicību.

”Es nekad iepriekš neesmu stopējusi!” raidījumā atzīstas konditore un uzņēmēja Liene Zemīte.

Ar kādām grūtībām abiem ceļotājiem vēl jāsaskaras, pirms viņi nokļūst galapunktā? Skaties pievienotajā video!