Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

3 komentāri

Lai gan lietavas Latvijas austrumu pierobežā rimušās, seku likvidācija vēl īsti pat nav sākusies. Kārsavas un Baltinavas novados šodien domes sēdēs tiek lemts par ārkārtas stāvokļa izsludināšanu. Savukārt iedzīvotāji mēģina apjaust, kā sadzīvot ar jauno, radušos situāciju.

Kārsavieši ziņo, ka ūdens līmenis šorīt pilsētā būtiski krities, tomēr vietējā upīte Šnitka, kas šķērso pilsētas galveno ielu, joprojām izgājusi no krastiem, appludinot tuvējās mājas un saimniecības preču veikalu.

Kārsava, Vienības iela

Vēl dramatiskāka situācija saglabājusies ārpus pilsētām. Tur zemnieki, lai nokļūtu pie saviem lopu ganāmpulkiem, spiesti brist pāri pļavām, kur ūdens sniedzas līdz pat krūtīm. Vairākas viensētas šobrīd ir izolētas no apkārtējās pasaules, jo piebraucamie ceļi joprojām skalojas zem ūdens.

Baltinavas novads, Danski

Vietējie stāsta, ka lietus bijis tik ilgstošs un spēcīgs, ka cauri izmirkušas pat tās ēkas, kuras nav nopludinājuši pārplūdušie grāvji vai upes. Iedzīvotāji veic glābšanas darbus, smeļot ūdeni ārā ar spaiņiem, liekot lietā grīdas lupatas un paralēli domājot, kā īstenot telpu žūšanas darbus.

Rēzekne, daudzstāvu mājas 5. stāvs

TOP komentāri

 • Valdis
 • Upes.lv
  0 0 0

  Upes.lv

  ...un dramatiskākais manuprāt ir pat ne tas, ka lietus un plūdi sagaidāmi jebkur, bet gan tas ka PIRMS DIVIEM GADIEM ūdeņu eksperts pašvaldībai Kārsavā norādīja uz cēloņiem un to kas un kā praktiski darāms lai mēsli (tiešā un pārnestā nozīmē) nepienāktu. Šodien, daudzajo ziņu plūdos par ūdens nedienām, tik pat kā neparādās ūdensteču nosaukumi, un tas vai tās ir ZM melioracijas objekti. Gaidu nākamo mākoni...
 • Upes.lv
  0 0 0

  Upes.lv

  Mēs visi dzīvojam Latvijā. Un visā Latvijā upes ir pārvērstas par kanāliem vai grāvjiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl