Laima Vaikule izvēlas Latvijas modes mākslinieku tērpus un neraizējas par kritiku

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

4 komentāri

Estrādes mākslinieces Laimas Vaikules pārliecība, lai rastos jaunas idejas, jātiekas ar jauniem cilvēkiem. Viņa to realizē arī praksē. Līdz šim Laimas Vaikules gaderobē bijuši pasaulē pazīstamu Francijas, Japānas un citu valstu dizaineru tērpi.

No Latvijas māksliniekiem sadarbojusies vien ar Ingrīdu Drāznieci. Nu, veidojot skatuves tēlu festivālam “Laima Rendez Vous Jūrmala 2017”, dīva savu skapi papildinājusi ar vēl četru pašmāju modes mākslinieku tērpiem. Laimīgie ir Aleksandrs Pavlovs, Natālija Jansone, Inese Ozola un Arvils Linde.

Rotas uzticējusi darināt Laurai Seleckai. Rotu māksliniece neslēpj, ka pirms tikšanās klātienē ar skatuves dīvu, bija ļoti uztraukusies, taču rezultāts apmierinājis abas. Jau darinājusi četrus rotu kompektus un top arī piektais.

Aleksandrs Pavlovs atzīst, ka veidot skatuves tērpus tik spilgtai personībai ir liels gods un liela atbildība. Laimas Vaikules stils ir perfekts. Vispirms izpētījis, iedziļinājies un sapratis, kāds ir mākslinieces vizuālā tēla vēstījums. Katra līnija un detaļa esot pārdomāta. Tērpu laikošanas procesā māksliniece jau iztēlojusies, kā izskatīsies uz skatuves 360 grādu leņķi. Ar viņu bijis viegli strādāt un patīkami komunicēt arī par sadzīves lietām. Aleksandrs ņēmis vērā arī mākslinieces ieteikumu baltās oderes vietā izvelēties melnu.

Arī Natālija Jansone ir gandarīta par paveikto un, sadarboties ar Laimu Vaikuli viņai bijis liels prieks. Par to sapņojusi jau sen, īpaši, ejot gar mākslinieces māju Jūrmalā. Brīnums noticis, kad viņa saņēmusi uzaicinājumu veidot viņai skatuves tērpus. Laimas stils esot elegants, vienlaikus arī azartisks, turklāt ar nelielu huligānisma pieskaņu.

Savukārt, modes māksliniece Inese Ozola stāsta, ka viņu iedevsmo Laimas pašpārliecinātā sievišķība un maģiskais šarms.

Pašai Laimai Vaikulei patīk arī Arvila Lindes darinātie vīrišķigie tērpi. Dīvu arī neuztrauc konservatīvāko viņas talanta cienītāju pārmetumi, ka viņas stils ir pārāk vīrišķīgs un neatbilstošs vecumam.

Kāds būs sadarbības rezultāts un, kā māksliniece izskatīsies Latvijas dizaineru veidotajos tērpos “Laima Rendez Vous Jūrmala 2017”, tiks turēts noslēpumā līdz pat festivāla sākumam.

Foto

4 komentāri