“Lai labi “atietu”, vajag labu spēli!” Jānis Blūms par svētku svinēšanu, hobijiem un basketbolu!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Līgo svētku priekšvakarā raidījums “Bez Tabu” viesojās pie Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības spēlētāja Jāņa Blūma, lai parunātu par svētku svinēšanu, brīvā laika hobijiem un gatavošanos 25. jūnija spēlei pret Krievijas komandu “Arēnā Rīga”. Drīz pēc spēles basketbolisti dosies uz Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra cīņām Zviedrijā un Ukrainā.

Basketbolista Jāņa Blūma sezona Spānijā tikai nesen noslēgusies, un Latvijā laikapstākļi pēdējo nedēļu laikā esot bijuši vēl labvēlīgāki nekā dienvidu zemē. Latvijas valstsvienības spēlētājs paspējis izbaudīt vasaru savās mājās pierīgā, neaizmirstot arī par treniņiem. Blūmam veiksmīgi izdevies apvienot patīkamo ar lietderīgo – no rīta sports, bet visas dienas garumā aktīva atpūta.

Kāds no ģimenes draugiem pirms pāris gadiem ieteicis Jānim supošanu jeb airēšanu uz dēļa. Basketbolists iegādājies ekipējumu, un tagad droši var saukt to par vienu no saviem hobijiem. “No rīta pieceļos, dodos pāri Langstiņu ezeram, apskatos, kas kaimiņu dārzos notiek, ļoti iepatikusies šī nodarbe, jo ir laba visam ķermenim,” par savu pēdējā laika aizraušanos stāsta Jānis Blūms.

Jāņa Blūma ģimenē izveidojušās savas Jāņu tradīcijas, tā kā tas ir laiks, kad basketblosts parasti ir mājās, tad labprāt uzņem viesus. Nenoliedz, ka dažreiz sanāk daudz “noskrieties”, un grūti pašam svētkus izbaudīt, tāpēc atzīst, ka mēdz aizbēgt ar ģimeni uz ārzemēm. “Ja es zinu, ka būs lietains laiks, un sezona vēlu beigusies, tad mēs vienkārši dodamies uz Turciju, lai nedēļu atpūstos” stāsta Jānis Blūms.

Šogad, visticamāk, svētkus sagaidīs Valkā, jo tur uzstāsies meitas pārstāvētais bērnu tautas deju ansamblis “Dzintariņš”. Savukārt uzreiz pēc svētkiem jāstājas pretī Krievijas valstsvienībai. Daudzu latviešu basketbolistu sezonas bijušas ļoti garas, un spēlētāji komandai pievienojušies pēdējā brīdī, tāpēc treneru uzdevums, citējot Jāni Blūmu, ir salikt kopā puzles gabaliņus. Blūms gan aicina nebaidīties no grūtās pirmdienas pēc svētkiem, bet apmeklēt un izbaudīt basketbola spēli. “Lai pēc Jāņiem labi “atietu”, vajag labu spēli, labas emocijas,” iedrošina basketbolists.

Foto

0 Komentāru