Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

2 komentāri

Zīmīgajā 07.07.17. kāzas svinēja aktrise Elza Gauja un režisors Andris Gauja. Kā jau radošiem ļaudīm pieklājas, abi par kāzām sāka domāt pēdējā brīdī un ņemot vērā, ka kāzu noliktais datums bija viens no šīs vasaras pieprasītākajiem, režisors izlūdzās Dzimsarakstu nodaļas darbinieces uz darbu atnākt agrāk. Laulības notika 8:45.

Raidījums Bez Tabu savu bijušo kolēģi, tagad kino režisoru Andri Gauju un viņa sievu Elzu Gauju sveic nepilnu mēnesi pēc kāzām un uzsaucot “Rūgts” uzzina, ka kāzu dienā, kas bija zīmīgajā 07.07.2017, bučojušies visu dienu, jo ceremonija notikusi agrā rīta stundā, 8:45, vēl pirms Dzimsarakstu nodaļas darba laika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Režisors izmantojot izdevību no sirds pasakās Rīgas pilsētas Ziemeļu priekšpilsētas dzimtsarakstu nodaļas darbiniecēm par atsaucību, jo viņas bija gatavas darīt vairāk nekā prasa pienākums.

Stāsta Elza un Andris: “Mēs to septīto jūliju kaut kad paši bijām savos kalendāros atzīmējuši, viesus saaicinājuši, bet bijām aizmirsuši piezvanīt dzimtsarakstu nodaļai. Tur mums paziņoja, ka 7. jūlijs ir pilnībā ciet, lai necerot un vienkārši jādomā cits datums”!

Andris mirkli padomājis un izteicis savu piedāvājumu: “Cik reāli būtu, ja jūs pieceltos agrāk un mēs tomēr apprecētos 7. jūlijā. Tad dzimtsarakstu nodaļas darbiniece apspurgusies un teikusi: “Nu, labi, piecelsimies agrāk!””

Tad, nu kāzas varēja notikt 07.07.2017, plkst. 8:45. Režisors smej, ka septītnieku kombinācija viņa šķiet glīti izskatās un laulību jau var salīdzināt ar vienu lielu azartspēli. Andrim šķiet, ka viņš ir norāvis to kloķi un dabūjis trīs septītniekus. Nez vai Elzai ir tāpat, viņš uzdod retorisku jautājumu… jo bildinājumam ar jā vārdu viņa atsaukusies pēc četru stundas domāšanas. Bet domāt palīdzējuši facebook draugi.

Bildinājis Andris Elzu autoostā, atklāj jaunā sieva: “Andris mani bildināja autoostā un tas tika dokumentēts foto būdiņā, nofiksēts četros momentuzņēmumos.”

Elza teikusi, ka viņa nevar uzreiz atbildēt. Protams, ka tas bija joks, kas pārcēlās uz Facebook, kur Elza jautāja draugiem padomu – piekrist vai nē. Rezultātā sekoja jā vārds un kāzas, kas varējā būt ar pusotru tūkstoti viesu, kļuva par notikumu pašiem tuvākajiem draugiem.

Andris un Elza: “Tās bija vienkāršas un sirsnīgas, klusas un skaļas reizē, maziņas un savējiem”.

Kā jau režisoram un aktrisei pieklājas, kāzas notika teātrī. Vedējtēvs, viņš arī aktieris un režisors Varis Klausītājs bija uzdevumu augstumos- nomičojis abus trijos pēcpusdienā, tad pēs klātesošo lūguma vēlreiz vakarpusē salaulājis, jo visi jau bija agro rīta stundas rituālu piemirsuši.

Tā, kā kāzu viesu vidū bija daudz mūziķu, tad arī viņu  dāvanas bijušas pārsteidzošas un  neoriģinālas. Piemēram, mūziķis un komponists Ingus Baušķenieks sacerējis dziesmu Andrim un Elzai.

Abi citē:

“Gauja, Gauja, Gauja tāds

Re, kāds smuks nu apprecējies

Nāk sumināts.

Elza, Elza, Elza bāc,  izcep torti, cienā ar rosol, smaida, nekrāc

Nāk nu kopā

Jau šorīt

Būs Kāzu rīts”

Autors kāzu svinību laikā arī kāpis uz skatuves un izpildījis dziesmu. Pirmai kāzu dejai pavadījumu izpildījis dziesminieks Imants Daksis. Un tad vienā brīdī uz skatuves kāpis Inokentijs Mārpls.

“Un tas vienā brīdī pēkšņi kļuva par pankroka ballīti ar spiegšanu, kliegšanu un dimdināšanu… un  paldies Ģertrūdes ielas teātrim, ka viņi to izturēja,” smaidot noteic režisors!

Rāmī neieliekamas kāzas, kurās Andris ar Elzu izvairoties no jaukām banalitātēm panākuši, ka tas tomēr ir prātā spilgti paliekošs notikums. Ne velti ļaudis pēc tam sprieduši, ka arī kāzu kleita bijusi kāzām neatbilstoša.  Elza atklāj:”Kleita bija īsa un nebija balta, jo nevarēju iedomāties tādu klasisko kāzu kleitu, kas man varētu patiktu”.

Tā, kā šī vasara nu jau Gauju ģimenei paiet vāveres ritenī strādājot pie jaunās filmas Nekas mūs neapturēs, tāpēc arī izpalicis kāzu ceļojums.

“Tūlīt pēc kāzām sasēdāmies automašīnās, pilnās ar rekvizītiem un devāmies uz 10 dienu pilnīgāko spaidu nometni, lai strādātu pie jaunās filmas”, medusmēneša notikumos dalās Andris.

Mainījies kopš kāzu dienas abu attiecībās nav nekas – tik vien kā Elzai tagad ir cits uzvārds un abu gadu vecā meita, Nora sākusi staigāt. Bet precēties esot patiešām vērts.

“Cilvēki nāca klāt un teica, ka viņi ir bijuši parasti citādākas kāzās. Tas laikam ir kompliments..” sarunu noslēdz režisors un viņa aktrise.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl