“Kur mēs esam? Žo*ā!” Hokejisti Miks Indrašis un Jānis Kalniņš nonākuši Dzelzāmurā!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

6 komentāri

Bez Tabu patriotu nedēļas rubriku ”Mūsu vietas, mūsu cilvēki” turpina divi sportisti, turklāt mūsu nacionālā sporta veida pārstāvji. Hokeja kluba Rīgas “Dinamo” kapteinis Miks Indrašis un vārtsargs Jānis Kalniņš. Abi pirmo reizi dzīvē nonāk Dzelzāmurā!

Nepilnu stundu Miks Indrašis un Jānis Kalniņš pavadīja automašīnā ar aizsietām acīm. Bija lasāms pārsteigums brīdī, kad abi apsējus noņēma, taču, izdzirdot vietas nosaukumu, hokejisti sāka smieties.

Viņiem tika dots uzdevums – tikt līdz Bauskas pilij. Attālums no Dzelzāmura līdz Bauskas pilij – 36,3 km.

Atšķirībā no citu gadu pieredzes sportisti uzreiz sāka soļot kaut kādā virzienā, pat neaplūkojuši apkārtni un nepārbaudījuši “labumu somas” saturu. Tad viņi ieraudzīja Iecavas novada zīmi un saprata, ka Bauska ir salīdzinoši netālu.

Miks un Jānis nemitīgi pārrunāja spēles noteikumus – vienojās par uzdevuma īstenošanas plānu, arī par to, kurš runās ar cilvēkiem un kurš stāvēs sardzē. Pārsvarā komandas “runātāja” lomu uzņēmās Jānis Kalniņš.

Starp citu, puišiem tās pašas dienas rītā bija treniņš, taču abi nepavisam neizskatījās noguruši. Viņi labāk izvēlējās iet kājām nekā meklēt palīgus privātmāju pagalmos. Pa ceļam Miks ar Jāni redzēja stirnu, un arī piemiņas vietu 2. robežapsardzības pulka karavīriem.

Paveicās brīdī, kad viņi pieklauvēja pie kāda vīrieša, Daiņa durvīm. Viņš piekrita abus aizvest līdz Iecavai. Pa ceļam Miks ar Jāni noskaidroja, ka Dainis ir basketbola fans, arī hokejam jūt līdzi.

Nezinot, kas sēž automašīnas aizmugurējā sēdeklī, Dainis izteica savas domas arī par vārtsargu Jāni Kalniņu.

Iecavā hokejisti atkal nonāca likteņa varā, precīzāk sakot, garām braucošo autovadītāju sirdsapziņu varā. Iestājoties tumsai, kāds šoferītis piestāja un piekrita aizvest abus līdz pašam pils pagalmam. Nonākuši galapunktā – Bauskas pils pakājē – abi hokejisti vien nosmēja, ka “būtu varējuši arī ātrāk”!

6 komentāri