“Krusas graudi vistas olas lielumā!” Zibens spērienu ieskauti, liepājnieki dalās baisajās rīta sajūtās

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

7 komentāri
“Krusas graudi vistas olas lielumā!” Zibens spērienu ieskauti, liepājnieki dalās baisajās rīta sajūtās
LETA

Ar “Bez Tabu” redakciju sazinājies liepājnieks Ralfs, kurš iemūžinājis iespaidīgo pērkona negaisu, kas plosījies vēja pilsētā no plkst. 06.00 līdz aptuveni 09.00 – debesis bijušas piķa melnas, pērkona nerimstošo ducināšanu papildinājuši neskaitāmi zibens uzplaiksnījumi.

Saskaņā ar ”Blitzortung.org” datiem no plkst. 6 līdz 8.30 Kurzemes rietumos un jūrā pie Kurzemes reģistrēti aptuveni četri tūkstoši zibens uzplaiksnījumu.

“Lai gan šobrīd negaiss rimies, jūras pusē debesis ir melnas – šķiet, ka negaiss atkal tuvojas,” stāsta liepājnieks Ralfs. Negaisu papildinājis spēcīgs lietus un vēja brāzmas. Ralfs ir priecīgs, ka varējis negaisu vērot no mājas loga, jo ārā tiešām nebūtu bijis patīkami iet.

Tāpat cilvēki sociālajos tīklos dalās sajūtās par Kurzemes negaisu – kāda Twitter lietotāja ziņo, ka zibeņo ik pēc pusminūtes. Citi par negaisu līksmo un izbauda katru uzplaiksnījumu.

Plkst. 15.00 Liepājā viss mierīgi, negaiss ir rimies un arī lietus nelīst, gaiss patīkami silts. Tomēr mākoņi virs jūras liecina, ka tuvākajā laikā viss mainīsies.

Ļoti intensīvais pērkona negaiss netaupījis arī būves un citus objektus – Bernātos zibens iespēris malkas šķūnī, Nīcā – šķūnī, bet Jūrmalciemā – stabā. Ugunsdzēsēji atzinuši, ka situāciju glābis spēcīgais lietus, kas neļāvis kādai dzirkstelei nokļūt sausajā zālē un paglābis no ugunsgrēka riska.

Sinoptiķu prognozes liecina, ka negaiss varētu turpināties pat ar vētru un krusu. Lielākais stihijas risks prognozēts vēlā pēcpusdienā un vakarā Kurzemē un Zemgales rietumu daļā.

7 komentāri