Konditore Liene Zemīte atklāj savus bērnības sapņus un iesaistās labdarībā 

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Pavāre un konditore Liene Zemīte jau nepilnu gadu rosās Rīgas centrā esošajā kafejnīcā. Liene atminas, ka bērnībā sapņojusi par dažādām profesijām, taču pavāra arods nepavisam nebija tas, uz ko Liene būtu tiekusies jau no bērnības.

Mīlestību pret ēst gatavošanu Liene saņēmusi no savas krustmātes, kuras izdomātās receptes Liene modificējusi un turpina izmantot vēl šodien. Bērnībā Liene sapņojusi kļūt gan par skolotāju, gan mediķi, gan frizieri, gan 5. tramvaja vadītāju. Konditore gan nespēj atcerēties, kādēļ sapņojusi kļūt tieši par 5. tramvaja vadītāju. Šāda maršruta sabiedriskais līdzeklis nekursēja Lienes māju tuvumā.

Pavāre atminas, ka viņas bērnībā notikuši dažādi saviesīgi pasākumi un tad vajadzēja palīdzēt gan ar ēdiena gatavošanu, gan trauku novākšanu. Kad jau nācās pieņemt lēmumu, kādu arodu apgūt, Liene vēlējusies kļūt par frizieri, taču paklausījusi mammu un tomēr ieguvusi pavāra izglītību.

Liene Zemīte
Konditore un pavāre

Man bērnībā ļoti patika gatavot, to es daru jau no sešu gadu vecuma. Es krāju receptes, braucu pie krustmātes uz Burtniekiem, no kurienes nāk arī mana mamma un vecmāmiņa. Krustmātei ļoti patika gatavot saldumus, viņai bija daudz recepšu. Es, maza būdama, pierakstīju visādas receptes. Vairākas no šīm receptēm mēs izmantojam arī kafejnīcā ”Lapsas māja”. Kūku cepšanu esmu mantojusi no savas vecmāmiņas.

Ne bērnībā, ne arī šobrīd konditore neaizraujas ar multfilmu skatīšanos. Ar filmām gan bijis citādāk, un salīdzinoši nesen Liene aizsūtījusi vēstuli arī savam bērnības elkam Leldei Vikmanei.

Liene Zemīte
Konditore un pavāre

Roku liekot uz sirds, varu pateikt, ka Lelde Vikmane man bērnībā bija elks, sievietes ideāls visādā ziņā. Es viņai to nesen uzrakstīju. Viņa bija pārsteigta un sakautrējās. Man bērnībā patika pieaugušo filmas. Atceros, ka lielajā istabā bija liela sekcija, tās stikla atspulgā varēja redzēt televizoru. Man neļāva skatīties tās filmas, jo tur bija kādas mīlas ainas. Es izlikos, ka guļu, bet skatījos stiklā.

Liene atsaukusies labdarības akcijas ”Labestības diena” organizatoru aicinājumam un iesaistījusies akcijā. Liene atklāj, ka ir emocionāla un vienmēr cenšas palīdzēt bērniem, kuriem tas ir nepieciešams.