“Komandā ir spēks!” Tuvojoties Eiropas sporta nedēļai, aktīvas ģimenes aicina kustēties vairāk!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru

Gatavojoties Eiropas sporta nedēļai, raidījums “Bez Tabu” tiekas ar cilvēkiem, kuri iedvesmo aktīvam dzīvesveidam. Pirms gada Saksonu ģimene nolēma mainīt savu ikdienu un pieņēma 20 dienu aktivitāšu izaicinājumu, iesāktais tiek turpināts, un Edgars, Ilona un Luīze Saksoni stāsta par to, kas mainījies viņu dzīvē.

“Nosacījums bija tāds, ka katru dienu kaut kas bija jādara, mēs braucām ar riteņiem, nodarbojāmies ar jogu, bet noteikti katru dienu kaut kas bija jādara,” par pirms gada īstenoto izaicinājumu stāsta Ilona Saksone. Ģimene atzīst, ka viegli tas nebija un pāris dienas arī esot grēkojuši, bet savstarpēji vienojušies, ja gadījies slinkot, tad nākamajā reizē aktivitāšu plānu izpildīs ar uzviju.

Ilona Saksone
stāsta par izaicinājumu

Mainījās tieši tā attieksme, jo nevajag obligāti kāpt kalnos vai noiet daudzus kilometrus, pietiek izbraukt visiem ar riteni vai pavingrot. Ļoti laba laika pavadīšana kopā, un tās 10-15 minūtes var atrast.

Ilona piemin Daigu Jansoni, kura kopā ar savu ģimeni bija Saksonu izaicinājuma uzraugi, tāpat ceļā uz aktīvāku dzīvesveidu iedvesmo arī citus. Daiga un Ziedonis šobrīd ir basketbola treneri, un viņu meita Liene profesionāla basketboliste. “Mēs vēlamies, lai visa ģimene kopā sporto, lai nav tā, ka bērni apmeklē pulciņus, bet mamma ar tēti sēž mājās,” sarunā ar “Bez Tabu” aicina Daiga Jansone.

Liene Jansone
basketboliste

Vienam ir grūti saņemties, bet komanda ir tā, kas “pavelk” uz priekšu. Komandā ir spēks, ģimenē ir spēks. Tāpēc es saku, ja kāds nevar saņemties, sameklējiet draugu vai kādu ģimenes locekli un esiet aktīvi kopā!

Jansonu ģimene ir vienisprātis, ka aktīvs dzīvesveids nav pāris dienu pasākums, pie tā jāpierod pakāpeniski un visa mūža garumā. Saksonu ģimene atzīst, ka būtiskākais ieguvums, kļūstot aktīvākiem, ir tāds, ka ģimene vairāk laika pavada kopā. Pozitīvas izmaiņas esot jūtamas ne tikai morālajā, bet arī fiziskajā pašsajūtā.