Klātesošos Šmerļa mežā pārsteidz “ļoti salda” modes skate pašā Jāņu priekšvakarā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

0 Komentāru

Jāņu priekšvakarā Šmerļa mežā notika savdabīga modes skate. “Pannas Teātris” sagatavojis  jaunu brīvdabas izrādi – īsti latvisku Rūdolfa Blaumaņa joku lugu divos cēlienos “No saldenās pudeles”. Tāpat kā šodien, tā arī pirms gadsimta, kad Blaumanis sarakstījis lugu, cilvēki gan mīlējušies, gan pucējušies. Tuvojoties pirmizrādei, klātesošajiem bija iespēja aplūkot personāžu tērpus un iemalkot no saldenās pudeles.

Kostīmus darinājusi māksliniece Una Bērziņa. Viņas izvēle bija par labu ne tikai lina un kokvilnas audumiem, bet arī lateksam. Izpētījusi, kādas modes tendences bijušas pagājušā gadsimta sākumā, un centusies senatnes modi nedaudz pietuvināt mūsdienām.

Vērojot modes skati, bija iespēja ne tikai aplūkot tērpus, bet arī uzzināt par katru no lugas varoņiem, ko atveido pazīstami aktieri.

Daiga Gaismiņa kā Ezerlauku saimniece, gribēs izprecināt meitu vai pati vēlreiz precēties. Zane Daudziņa kā Lavīze, saimniecības glābšanas vārdā, būs gatava mīt gredzenus kaut ar kalpa puisi. Madara Melne-Tomsone kā Marija mēģinās savaldzināt Ivaru Kļavinski, Mārtiņa lomas atveidotāju.

Savukārt Rindēnu saimnieks būs Ģirts Ķesteris vai Juris Lisners, kurš nevarēs izšķirties starp Daigu Gaismiņu un Madaru Melni-Tomsoni, bet Līga Zeļģe kā Auce kritīs Alda Siliņa vai Mārtiņa Poča kā Pičuka apskāvienos. Māris Bezmers-Taukšķis būs izmisīga lēmuma priekšā: zaudēt nevainību vai nomirt puisī, kamēr Krišs Ainārs Ančevskis asinās māku iekvēlināt brīvības alkas visā pagastā.

Aktieri atzīst, ka visiem tērpi derējuši kā uzlieti, pat bez laikošanas. Pārsteigti, cik ļoti atbilst tēla būtībai un raksturam.

Jaunā izrāde viesosies vairākās Latvijas pilsētās, bet pirmizrādi piedzīvos Līgo vakarā Siguldas pilsdrupu estrādē. Tur Jāņus svinēs ne tikai aktieri, bet visa radošā grupa.

Foto

0 Komentāru