Ķer uz muļķi? Par matu atjaunošanas ierīci tās izplatītāji pieprasa pustūkstoti eiro, bet negarantē, ka mati izaugs

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

5 komentāri

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāju Jāni Valmierā uzņēmēju dienās uzrunāja matu atjaunošanas līdzekļa izplatītāja. Vīrieti produkts darījis uzmanīgu, un savas bažas dara zināmas raidījuma skatītājiem, lai padomā, pirms atdara maku.

Jānis: “Ir tāda firma “Byas”. Viņi reklamē aparātu matu audzēšanai un apgalvo, ka mati izaugs. Cik es personīgi to visu esmu redzējis, tur tas process ir apšaubāms, bet naudu prasa lielu. Piedāvā iegādāties aparātu par 700 eiro. Nauda jāpārskaita uz vācu firmu. Pārstāves, kas ir Latvijā, ja ar viņām sazinās, viņām nav atbildes uz jautājumiem, vai tiek garantēta matu izaugšana. Sākumā tiek aģitēts, viss ir pārbaudīts, viss notiks.”

Raidījuma “Bez Tabu” žurnālisti noskaidro, ka produkta izplatītājs Latvijā darbojas jau kādas trīs četras nedēļas. Atliek vien iegādāties matu atjaunošanas ierīci un serumu, ko var lietot arī mājās, un mati sāks augt griezdamies pat pilnīgi no nulles. Tā savus klientus pārliecina reklāmās brīnumlīdzekļa pārdevēji. Intervijai televīzijas kameras priekšā gan nepiekrīt.

Telefonsarunā matu atjaunošanas līdzekļa izplatītāja Marita Liepiņa stāsta:

Ir apmēram astoņdesmit procenti garantija. Ir variants, ka var trāpīties tajos divdesmit procentos, garantijas simtprocentīgas nekur nav.

Ir firmas, kas pārdod matu atjaunošanas šampūnus, kas nestrādā. Sola, ka ataugs jauni mati, bet tas nestrādā, bet naudu atpakaļ neatdod.

Tie, kas ir iesaistīti šajās lietās, neviens ārsts, neviens ķirurgs, neviens garantiju nedod.

Līgums ir parastais, četrpadsmit dienu atgriešanas garantija, bet tas ir tad, ja nav lietota ierīce. Lietošanas pamācības viss ir angliski un līgums arī angļu valodā.

Tas ir katram izlasāms. Kā latviešu? Es neuzņemtos tulkot līgumu un ar mūsu Latvijas juristu starpniecību izskaidrot terminus. Tas ir tāds, kāds tas ir.

Produktu ražojot vācu kompānija “WellStar”, kas tam ir nodrošinājusi Eiropas sertifikāciju. Par preparāta sākotnējo komplektu prasa no 400 līdz 500 eiro. Kādi rezultāti būs mūsu zemē ar matu augšanu, izplatītāji varēšot pateikt pēc kādiem trim mēnešiem. Tagad gaidot, kad matu atjaunošanas līdzekļa pircējiem sāks augt mati. Kad tas notiks, tad arī būšot gatavi sniegt interviju televīzijas kameras priekšā.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne informē, ka, saņemot ziņu par matu atjaunošanas ierīci un serumu, inspektori pārbauda minēto gadījumu. Iesaka, pirms uzsākt lietot kādu preparātu, vislabāk konsultēties ar speciālistiem, kas strādā medicīnas iestādēs. Piebilst, ka komersantam ir arī jānodrošina līgums valsts valodā.

Foto

5 komentāri