“Kāzas organizējām divus gadus!” Aktrise Dana Bjorka ar vīru atklāj recepti kā izvairīties no nemitīgajiem viesu “rūgts” saucieniem kāzās

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra vadītāju un mākslas filmas “Māja pie ezera” aktrisi Danu Bjorku ar vīru, fitnesa speciālistu Igoru Bjorku satiekam pārim īpašā vietā – zirgu stallī “Zirgzandeles”, kur aizvadītas abu kāzas. Īpašo dienu plānojuši divus gadus un ar prieku atzīst, ka viss bijis kā plānots.

Dana ar Igoru 5. augustā svinējuši pirmo kāzu gadadienu – pāris roku rokā iet jau astoņus gadus, bildinājums izteikts pēc piecu gadu ilgušām attiecībām, tomēr Danas vīrs Igors neslēpj, ka visu kopdzīves laiku bijis pārliecināts, ka Dana ir īstā un vienīgā.

Bildinājums izteikts 2015. gadā, gadu vēlāk kāzas nerīkojuši, jo Dana dzirdēja, ka 2016. gads noteikts kā nelabvēlīgs kāzām, tāpēc gredzenus bijuši divus gadus vēlāk un aktīvi gatavojušies lielajai dienai.

Dana Bjorka
Rīgas krievu teātra vadītāja, aktrise

“Igors kāzas izbaudīja, bet es nevarēju atslābināties. Man visu laiku vajadzēja pārbaudīt, vai viss ir kārtībā, vai viss iet pēc plāna!”

Kāzu vietu meklējuši rūpīgi, izbraukājuši vairākas noskatītās vietas, taču īsti nekas neesot bijis pa prātam. Vēlāk pamanījuši skaistu vietu pavisam netālu no abu mājām. Aizbraukuši uz atpūtas vietu un zirgu stalli “Zirgzandeles” un sapratuši – šī būs īstā vieta. Ceremonija notikusi pļavā, taču svinības lauku stila telpās ar īpaši pārdomātām un gaumīgām detaļām.

Kāzu dienu sadalījuši trīs daļās – pirms ceremonijas abu vecāki ciemojušies pie jaunā pāra, lai paceltu pirmo glāzi, aprunātos un saņemtu vecāku svētību, kas bijis emocijām bagāts mirklis. Dana atceras, ka vecākiem šī kopā sanākšana pirms ceremonijas bijusi svarīga.

Vēlāk notikusi fotosesija pie jūras. Danas sapnis bijis par kāzām jūras krastā, tomēr arī pļava abiem ļoti gājusi pie sirds. Lai īstenotu Danas sapni, abi organizējuši fotosesiju pie jūras. Pēc tam notikusi ceremonija un mīlestības svētku svinības.

“Mēs palūdzām viesiem nenest ziedus uz kāzām, bet ziedu vietā nest burkānu pušķus, kurus uzreiz atdot zirgiem, kas mums blakus staigāja. Zirgi bija ļoti priecīgi un arī viesiem bija nodarbošanās,” kāzu dienas norisē dalās Dana.

Ar kāzu tērpu Igoram gājis pavisam viegli – Danai bijusi vīzija par to, kā vīram izskatīties, uzmērījis vien sešus uzvalkus un starp tiem bijis īstais. Tāpat arī Igoram bijusi vīzija par sievas tērpu īpašajā dienā. Līgava īpaši priecīga bijusi par kurpju izvēli.

Dana uzšuvusi zābaciņus bez papēžiem, stilīgus un ērtus – iesaka arī citām līgavām domāt par apaviem, lai arī kāzu dienas beigās no noguruma nebūtu ne vēsts.

Jaunais pāris nolēmis, ka kāzās nevēlas no viesiem dzirdēt nemitīgos “rūgts” saucienus, piedzīvot pušķa vai līgavas zagšanu, tāpēc izveidojuši aktivitāšu “menu” – ļoti līdzīgu ēdienkartei. Piemēram, sauciens “rūgts” maksā 5 eiro, sievas zagšana mērāma pat tūkstošos. Kopā savākuši ap 300 eiro un vēlāk naudu noziedojuši labdarībai.

Par vakara vadītāju izvēlējušies aktieri Egilu Melbārdi. Lai gan kāzās spēlējusi dzīvā mūzika, ņemot vērā to, ka Danai draugu lokā ir aktieri, viesi paši labprāt kāpuši uz skatuves, priecējot ar priekšnesumiem!

Svinības noslēgušās ar dejām un gardu lauku torti – lai arī uztraukums par īpašo dienu bijis pamatīgs, Dana novēl citām līgavām par neko nedomāt un vienkārši baudīt, jo pats svarīgākais esot, ka blakus ir vīrs…

Foto

2 komentāri