Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

1 komentārs

Baiba Prindule-Rence, vides stiliste, jau teju gadu ir sieva “Zelta zivtiņa” zīmola vadītājam Agrim Rencim! Bez Tabu, tiekoties ar nepilnu gadu vecu jauno pāri, ielūkojas skaistu, neparastu un pasakai līdzīgu kāzu aizkulisēs.

Kā latviešiem pieklājas, Baiba un Agris precējās rudenī, tieši Agra vārda dienā. Pat kāzu ielūgumos bija aicinājums uz vārda dienu un tikai P.S., ka būs arī kāzas, kas gan līgavai kā vides stilistei ir ikdiena un darbs. Tieši tāpēc, kad Baiba teica, ka pošas kāzām, neviens pat neiedomājās, ka viņa runā par savām kāzām!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Es īsti nevienā mirklī ar vārdu kāzas nesaistu mūsu kāzas,” smaidot teic brīnišķīgā dekoratore Baiba Prindule-Rence, kuru nereti sauc arī par Mazo Feju, jo viņa spēj uzburt pasakainu svētku sajūtu.

Baibas un Agra kāzas bija ar pašiem tuvākajiem, cilvēkiem 80! Tā bija ģimenes satikšanās, kad kopā sabrauca tuvāki un tālāki radi. Atbraukusi arī Agra māsa, kura dzīvo Austrālijā. Tā kā Agris un Baiba ir dzimuši vienā dienā, viņiem ir “niķis” apvienot svētkus. Iespējams, tāpēc kāzas notikušas līgavaiņa vārda dienā un līgavas vecāku kāzu dienā.

Par kāzām pirmais runāt sācis Agris, agrā pavasarī. Zinot, ka Baibai tai vasarā paredzēts piedalīties vairāk nekā divdesmit kāzu rīkošanā, paņēmis kalendāru, noskaitījis divas nedēļas pēc trakā darba posma un stingri noteicis, ka tad arī precēsies. Tālākos notikumus atklāj Baiba:

“Martā Agris sāka runāt par kāzām, un es teicu, vai tiešām šogad…, bet Agris kalendāru atvēra, re, kur beidzas kāzu periods, atskaitām divas nedēļas un precamies…”.

Kopš pavasara realitātē – bet realitātē gandrīz vienā nedēļā tapa viss kāzām nepieciešamais

Agris paskaidro: “Ļoti daudz esam mācījušies no citu kļūdām…, kad pāris saplāno trankš, trankš trankš vienā dienā divdesmit piecus notikumus. Mums bija kādi trīs.”

Un Baiba papildina savu vīru, paskaidrojot, ka nebija izbrauciena ar kuteri pa Gauju, nolaišanās ar helikopteru, jāšana ar zirgu un arī “the lieta” pikniks mežā viņiem nebija.

Toties bija, Baibas vārdiem runājot, spēriens ārā no ikdienas! Piepildīta, ļoti īsa un jokainām emocijām pilna diena.

“Ja man līgavas saka, ka tā ir laimīgākā diena viņu mūžā, tad es nenormāli ceru, mums vēl daudz laimīgu dienu priekšā.

Jo diena, kas, manuprāt, ir 15 minūšu ilga, kur es tikai varu dzīvot līdzi, jo tā diena dzīvo manā vietā, ka es tikai visu laiku pieskrienu tai klāt…, nu kā tā var būt laimīgākā diena?” Savas kāzu dienas sajūtas raksturo Baiba.

Un tomēr ir izdevies notvert katram to savu īpašo mirkli, neraugoties uz to, ka līgava ceremoniju kavēja tieši stundu un līgavainis paguva rudenīgajā dienā tās laikā nosalt, abi piedzīvojuši arī smieklu pilnus mirkļus. Agris atklāj tās dienas kuriozu: “Stāvējām pie altāra, jādzied dziesmas un Baiba ar vedējtēvu sajaukuši dziesmu lapiņai puses, cenšas ļoti cītīgi dziedāt citu dziesmu..”

Baiba: “Es biju pilnīgi pārliecināta, ka mācītājs ir sajaucis un visi dzied nepareizi, bet mēs dziedam pareizi.”

Savukārt Baibai neaizmirstams mirklis bijis ceļā no baznīcas, jo braukuši, par spīti pārliecībai, ka kāzās nedrīkst noniecināt savu auto, tomēr ar Mini Cooper un izrādās, ka Baibai braucot pa līkumainiem ceļiem ar veco autiņu paliek slikta dūša.

Un pirms pašām Nītaures dzirnavām bija spiesti piestāt, lai jaunā sieva atgūstas un tur tad arī tapis kāzu svinību norises plāns.

“Un tad mēs tā sākām domāt, mums nav vakara vadītāja, mums nav nekāda scenārija, bet viesi tur ir, no mums kaut ko gaida. Tad mēs izdomājām, kad sveiksim vecākus, kad vedējiem teiksim paldies. Tur arī izmēģinājām kāzu deju. Un no visas kāzu dienas tā bija mana esence, ka “hei” tās ir mūsu kāzas”, atceras Baiba!

Kāzu norises vietu iepriekšējā vakarā rotājuši paši, un par savām kāzām Baiba un Agris runājot uzsver, to vienkāršību:

“Varbūt no malas neliekas vienkāršas, bet bija vienkārši. Baiba arī izskatījās vienkārši.”

Vienkārši, neparasti un tieši tā kā paši vēlas, arī mičošanas kronis, tapis tieši Baibai gatavots

“Ar maniem norādījumiem un manām sajūtām un pērlītēm no Agra mammas, no manas mammas, no manas omītes no Agra vecās mammas… ar tādu dzimtas sajūtu” Baiba groza rokās mičošanas kroni. Arī plīvurs tik spēcīgi un tieši raksturo Baibu, kura nespēj sevi iedomāties tillā rotātu līgavu esam.

Tuvojas abu pirmā kāzu jubileja un Baiba atceroties lieliskāko sadaļu kāzu notikumā – ballīti, spriež, ka būs jāatkārto: “Jo bija tik īsi, kāzas palikušas atmiņā ar patīkamu mazuma piegaršu, tāpēc būs jāatkārto ballīte.”

Sarunas noslēgumā Baiba pavelk Agri uz zoba, ka nu viņam būs jāmeklē dāvana viņai.

Foto

TOP komentāri

  • skaidris
    +3 +2 -1

    skaidris

    Feini!Kāzas tā tomēr ir ģimenes "padarīšana".Ar draugiem jau var vienmēr kādā krodziņā vai ballītē... Baltais,zaļais un veca koka smarža!Tētis,mamma,brāļi,māsas,vectētiņš un vecmāmiņa un vienmēr un visur esošie bērni...un mīlestība.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl