”Kaut kas jauniešiem!” Latvieši min, kas ir 3×3 basketbols

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Šogad pirmo reizi 3×3 basketbols iekļauts olimpisko spēļu programmā. Spēlēm kvalificējās arī Latvijas komanda, aiz ”strīpas” atstājot daudzas basketbola lielvalstis.

Rīgas ielās sastaptie iedzīvotāji raidījumam “Bez Tabu” nespēj paskaidrot, kas ir 3×3 basketbols. Liene norāda, ka ar to varētu nodarboties jaunieši, turpretī Marts aicina runāt par hokeju vai šahu.

Bijušais basketbolists, Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss norāda, ka šogad 3×3 basketbols pirmo reizi iekļauts olimpisko spēļu programmā. Latvijas komandai vienīgajai no Baltijas valstīm izdevās kvalificēties šajā sporta veidā.

Kaspars Cipruss
Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs

Tas ir sava veida atsavinājums 5×5 basketbolam, kur ir desmit cilvēku un divi grozi, bet 3×3 basketbolā ir seši cilvēki uz laukuma, katrā komandā viens spēlētājs ir maiņai, kā arī spēle notiek uz vienu grozu.

Pasaulē 3×3 basketbols strauji gūst aizvien lielāku popularitāti. Tas ir pieejamāks, jo nav nepieciešams liels spēlētāju skaits, ka arī nav nepieciešami divi basketbola grozi.

Šogad olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā Latvijas karogu nesīs tieši 3×3 basketbolists Agnis Čavars, kurš “Bez Tabu” sižeta tapšanas laikā ar komandu vēl aizvada treniņus Spānijā, tādēļ intervija tiek ierakstīta attālināti.

Kad basketbolists saņēma zvanu no Latvijas Olimpiskās komitejas vadības par to, ka viņš izraudzīts par karognesēju, Agnis bija darbā. Kaut šīs ziņas bija jātur slepenībā, basketbolists vienojies, ka par to informēs savu sievu.

Agnis Čavars
basketbolists, olimpietis

Kvalificējoties olimpiskajām spēlēm, sanāca pielikt ļoti lielām nācijām kāju priekšā. Apzināmies mūsu spēkus, ka esam favorīti. Domāju, ka galvenais tam sagatavoties gan mentāli, gan fiziski. Pēc olimpiskajām spēlēm vēlos paskatīties spogulī un saprast, ka es darīju visu iespējamo.

TV3 sporta žurnālists Toms Prāmnieks norāda, ka mūsu 3×3 basketbolisti no Tokijas varētu atgriezties ar medaļām. ”Šis ir brīdis, kad vajadzētu smelt rezultātus. Šis ir jauns sporta veids, mēs iepriekš arī citos sporta veidos esam redzējuši, ka sākumā mēs tālu varam aiziet. Bet tad lielās nācijas saprot, ka tur var tikt pie olimpiskām medaļām, tad konkurence būs stipri lielāka, šobrīd konkurence nav tāda, kāda tā būs pēc pāris gadiem.

Mūsu basketbolisti uz Tokiju izlidos jau šo piektdien un pirmo spēli aizvadīs nākamsestdien.

0 Komentāru