Kas un kāpēc Engures “Spārītē” dzīvo zaļi?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

0 Komentāru

Engures pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte” jau septiņus gadus ir iesaistījies ekoskolu programmā un audzēkņiem jau no viņu pirmajiem dzīves gadiem māca dzīvot videi draudzīgi.

Pirmsskolas izglītības iestāde “Spārīte” izglītības programmā akcentu liek uz rūpēm par apkārtējo vidi,  lai mūsu visjaunākā paaudze augtu saskaņā ar dabu.

Diemžēl gan pasaulē, gan Latvijā netrūkst problēmu, kas saistītas ar vides piesārņojumu. Lai to mainītu, jāmaina cilvēka domāšana un rīcība, kas nodara kaitējumu videi.

Katru gadu bērnudārzā tiek akcentēta gada tēma. Iepriekšējos gadus bija gan ūdens, gan vides un veselības, gan atkritumu, gan citas tēmas. Šogad gada tēma ir “mežs”. Šim nolūkam grupiņās jau ir sagatavoti nepieciešamie materiāli no meža, ar kuriem bērni darbojas iekštelpās. Meža bagātības izzina arī klātienē pastaigu laikā.

Iedvesmu smeļas gan ekoskolu programmā. Arī  “Spārītes” audzinātājas  ir idejām pārbagātas. Ekoskolu programma mudina veidot ārā nodarbības, un mazie daudz laika pavada svaigā gaisā visos gadalaikos. Izbauda sniegu un lietu un brien pa peļķēm, nebaidoties, ka drēbes būs netīras.

Ekoskolu programma ir pasaulē populārākā vides izglītības iniciatīva bērniem. Latvijā ir jau gandrīz 200 skolu, kas ieguvušas ekoskolas statusu un dod savu artavu, lai vidē notiktu pozitīvas pārmaiņas.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!

"Auga un ziedēja, nevienam netraucēja!" Bolderājā apsaimniekotāju vaino apstādījumu postīšanā