“Kas tas ir ap Sauli?” Braucot uz darbu, ap spožo zvaigzni pamana gaismas kupolu

3 komentāri
“Kas tas ir ap Sauli?” Braucot uz darbu, ap spožo zvaigzni pamana gaismas kupolu
BEZ TABU SKATĪTĀJA FOTO

“Ceturtdien no rīta Skanstes ielā, Rīgā, man pavērās tāds interesants skats, uz darbu braucot, vēl paspēju to iemūžināt,” raksta “Bez Tabu” skatītāja un lūdz izskaidrot novēroto dabas parādību.

“Vai jūs pastāstītu, kas tas ir ap Sauli?” jautā aculieciniece.

Sazinoties ar dabas parādību ekspertiem, tiek viesta skaidrība. Izrādās, ka redzamā parādība nav vis varavīksne, kas veidojas, saulei uzspīdot pēc lietus, bet gan halo efekts. Izrādās, ka to skaudrajās ziemas sala un arī vēsajās pavasara dienās Latvijas platuma grādos var novērot gana bieži.

Biežāk spīdošo gredzenu vai gredzena daļu var redzēt ap Sauli, bet tas mēdz būt arī ap Mēnesi, visbiežāk – ap pilnmēnesi.

Eksperte skaidro, kā tas iespējams

TOP komentāri

 • Anna
  +2 +2 0

  Anna

  Tā ir dabas parādība Hallo, izveidojas riņķis apkārt saulei, tikai krāsu izvietojums ir pretējs nekā varavīksnei- iekšpusē atrodas sarkanā, bet ārpusē violetā
 • Anna
  +1 +1 0

  Anna

  Loku veido īpašas formas ledus kristāliņi, kas atrodas augstu atmosfērā. Saules gaisma lūst un atstarojas šajos ledus kristāliņos

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl