Kas notiek pagrabā? Mistika! Pēc ugunsgrēka Rīgas namā atklājas “pazemes dzīves” noslēpumi

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

Rīgas daudzdzīvokļu nama iedzīvotājus satrauc mājas pagrabā notiekošais. Agrākā uzdzīve pagrabā norimusi, bet aizvien iedzīvotāji tur mana rosību. Kādā februāra naktī pagrabā izcēlies ugunsgrēks, nezināmie pagraba iemītnieki izmukuši vienās apakšbiksēs, ugunsgrēka dēļ mājas iedzīvotāju dzīvokļos pazudusi ūdens padeve.

Par ugunsgrēku Rīgā, Ulbrokas ielas 8. nama pagrabā, liecina pie atkritumu konteineriem saliktas apdegušas mēbeles. Iedzīvotāji ir neziņā par notiekošo pagrabā – regulāri tur novēro rosību, ieslēgtu apgaismojumu, bet tur notiekošais ir miglā tīts.

”Tur bardaks notiek! Nav saprotams, kas tur notiek. Agrāk tur bija kaut kādas dzeršanas! Kad tur dega, viens no pagraba izskrēja apakšbiksēs,” stāsta mājas iedzīvotājs Arnolds.

Pēc nesenā ugunsgrēka pagrabā iedzīvotājiem pazudusi ūdens padeve.

”Man karstā ūdens aizvien nav. Pagājušas jau aptuveni divas nedēļas. Tas nav normāli! Apsaimniekotājs sauca ”Rīgas ūdeni”. Pretējā dzīvoklī ūdens vispār nebija. Ne karstā, ne aukstā,” sašutusi ir nama iedzīvotāja Jeļena.

Irēna
nama iedzīvotāja

Nezinu, ko viņi tur dara! Bija liels piedūmojums, veselu nedēļu elpojām šo gaisu. Pagrabā mēs nevaram iekļūt!

Nama pagrabtelpās ”Bez Tabu” komanda sastop Aleksandru, kurš stāsta, ka viņš kopā ar domubiedriem īrē pazemes telpas no pagraba īpašnieka. Telpās iekārtota foto un video studija. Aleksandrs ar pārējiem pagraba iemītniekiem strādā nelielā uzņēmumā, kas nodarbojas ar filmēšanu un video apstrādi.

Aleksandrs stāsta, ka dažkārt ar kolēģiem strādā garas stundas, pagrabā mēdzot arī ēst un gulēt. Kādā februāra naktī uz plīts gatavota maltīte, bet līdz ēšanai pagraba iemītnieki nav tikuši.

Aleksandrs
Strādā pagrabā

Te bija plīts, augšā plastmasas griesti. Brālis aizmiga, bet pirms tam sāka gatavot. Eļļa aizdegās. Sākās piedūmojums. Es pamodos, viņu pamodināju. Redzam, ka viss deg. Ugunsdzēšamais aparāts bija tukšs. Izskrēju ārā un saucu visus arī. Labi, ka pamodos. Varēju saindēties ar dūmiem. Lai nesastrīdētos ar izīrētāju, visu iztīrīsim. Esam aizņēmušies tehniku, nokrāsosim sienas. Labi cilvēki no interneta mums atdeva ledusskapi, veļasmašīnu, citu tehniku nopirksim un turpināsim strādāt.

Ugunsgrēkā cietusi arī darba tehnika. Lai nesadusmotu telpu īpašnieku, centīšoties sakopt pagrabu.

Pirms dažiem gadiem pagrabā bija iekārtots gana grandiozs atpūtas komplekss, kur uzdzīve sita augstu vilni. Pirtis, baseins, bāra lete, atpūtas telpas un daudz kas cits, kas vairs nepilda savu funkciju, aizvien šeit saglabājies.

Iedzīvotāji stāsta, ka pagrabtelpu īpašnieks esot iekrājis prāvu parādu par komunālajiem pakalpojumiem. Mājas apsaimniekotājs ”Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) par šīm parādsaistībām nestāsta, jo neesot tiesīgs par to informēt.

RNP pārstāve Laura Vaļuma skaidro, ka pagrabtelpu, kur atrodas būtiski mājas komunikāciju mezgli, saimnieks apgrūtinot apsaimniekošanas procesu.

Laura Vaļuma
SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve

Situācija ar šo un vēl virkni ēku, kurās ēkas daļas ar visai ēkai būtiskiem komunikāciju mezgliem nonākušas privātīpašnieku rokās, ir sarežģīta, jo nereti nav iespējams nodrošināt nepieciešamo piekļuvi komunikācijām, tādējādi ietekmējot dzīvokļu īpašnieku dzīves kvalitāti. Šobrīd aktuālā problēma ir piekļuves nodrošināšana inženiertehnisko komunikāciju tīkliem pagraba privatizētajās telpās. Telpu īpašnieks piedāvā ieslēgt meistarus uz remontam nepieciešamo laiku, kas ir pretrunā jebkādiem darba drošības noteikumiem, līdz ar to pārvaldniekam ir ierobežotas iespējas veikt plānotos remontdarbus, kamēr nav vienošanās ar šīs telpas īpašnieku par piekļuves iespējām.

Pagrabā notikušā ugunsgrēkā cieta elektrības tīkls un aukstā ūdens cauruļvads, informē RNP pārstāve Vaļuma. Avārijas dienests esot novērsis aukstā ūdens cauruļvada bojājumu un komunikāciju apsekošanas laikā secinājis, ka radies bojājums arī karstā ūdens cauruļvadā. Bojājums tika novērsts un atjaunota karstā ūdens padeve, šobrīd brīdi visi inženiertehniskie pakalpojumi iedzīvotājiem ir nodrošināti, informē Vaļuma.